Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek erről az...

Mi a véleményetek erről az Orient karóráról?

Figyelt kérdés

Ezt az órát szeretném megvenni.

[link]


Eleve tetszettek mindig is az Orient órák, meg nagyon jó ár-érték arányúnak tartom őket. Ez a példány zafíros; ilyesmi órát a svájciak min. 150-200 ezerért adnak. Azon túl, hogy ez japán, miben maradhat még el a svájciaktól, ami ezt az alacsony árat indokolja?


Komplikációk terén maximum a dátumablakot preferálom, ezen pedig van járástartalék-kijelző, de annyira diszkréten van megoldva, hogy nem rontja el az óra letisztultságát, ráadásul jól is jön majd. Viszont nem egy újabb hibaforrás a járástartalék-kijelző? Mennyire jellemző a meghibásodása?


Köszönöm előre is a válaszokat!



2021. márc. 8. 17:20
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
58%
Tapasztalatom nincs a márkáról. Nekem kinézetre nem tetszik, ennyi pénzért már komolyabb órákat lehet venni. Ez az Orient totál hasonlít a 10 ezres Astron órámra, amit nagyanyámtól kaptam. De hát ízlések és pofonok, ha neked tetszik és van rá pénzed, akkor vedd meg bátran.
2021. márc. 8. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Milyen komolyabb órát javasolsz ezen az áron?
2021. márc. 8. 17:37
 3/17 Mojjo ***** válasza:
100%

Gondolom, kinézetre gondolt komolyabbakat, ami objektíven értelmetlen és értelmezhetetlen. Amúgy belbecsre nem lehet ennyi pénzért komolyabbat venni - még dupla ennyiért is necces, ha csak nem maradunk márkán belül.

Ahogy írtad is, zafír üveg. A járástartalék-kijelzővel aligha lesz gond, más komplikáció nincs, a szerkezet teszi a dolgát (amúgy sem lehet általánosságban kijelenteni, hogy egy japán szerkezet rosszabb lenne egy svájcitól, csak konkrét típusokat van értelme összehasonlítani). Kinézetre nekem sem tetszik, de ez kit érdekel. Nem nekem lesz és nem is az egyes hozzászólónak. Ha tetszik, hajrá, ennyiért ez ajándék.

2021. márc. 8. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
83%
Nekem a divatórák tetszenek, pl. a Fossil. Vannak nagyon szép darabjai. De hát ahány ember annyi igény.
2021. márc. 8. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Ez a kép valóban nem a legjobb róla, de láttam élőben az órát, és a kirakatban gyönyörű volt.
2021. márc. 8. 17:44
 6/17 anonim ***** válasza:
76%
3-as azt írja értelmetlen az óra kinézetét figyelni. Hm. Szerintem minden óra kb. ugyanazt tudja, mutatja az időt. Viszont nekem nagyon nem mindegy milyen design-t bámulok naponta rengeteg alkalommal. Ráadásul egy szép óra olyan kiegészítő lehet, amellyel öltözteted magad. Szóval igenis fontos, hogy néz ki. Szerintem.
2021. márc. 8. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Ebben az árkategóriában nagyon jó kis óra. Orient egy megbízható japán márka, zafíros is. Ha 10baros lenne akkor tényleg egy tökêletes óra lenne ártól függetlenül, de az 5 bar is jobb mint a semmi. Ha tetszik nyugodtan vedd meg nem fogsz mellényúlni.
2021. márc. 8. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 Mojjo ***** válasza:
64%

@6:

"3-as azt írja értelmetlen az óra kinézetét figyelni"


Ugyan hol írtam én ilyet?

Ha nem megy a szövegértés, segítek: a kinézet szubjektív. Mindenkinek más tetszik, mindenkinek más a komoly. Éppen ezért ebből a szempontból objektív értékítéletet nem lehet mondani.

2021. márc. 8. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

[link]


Ha itt lejjebb görgettek, látható a külcsín a már kifutott fekete számlapos modellből. (A szürkéről nincsenenek fotók.) Szerintem bármilyen svájci óra vagy divatóra mellett megállja a helyét.

2021. márc. 8. 18:57
 10/17 A kérdező kommentje:
Amúgy köszönöm a(z eddigi) válaszokat, mindenkit felpontoztam!
2021. márc. 8. 19:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!