Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Egyszer azt mondta nekem...

Egyszer azt mondta nekem valaki hogy a starter (egyenáramú ) motort lehet használni generátornak! Ez igaz váltó áramú motorokra is? Kerti víz szivattyú motort tudnám használni generátornak? És ha igen hogyan?

Figyelt kérdés
2021. márc. 10. 12:53
 1/6 Szirty ***** válasza:
Az aszinkron motor is tud generátorként működni, de nagyon nehéz szabályozni, kézben tartani a feszültségét. Nem is szokták ilyen célra gyakran felhasználni.
2021. márc. 10. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az alkalmazásról egy pár szó közelebb vinne, milyen szerkezetben generálná az áramot, és mi az elvárás vele szemben?

Pl. vizikerék töltene egy 12V akkut, amiről egy 5W ledes lámpa világít a pincében. Vagy ilyesmi.

2021. márc. 10. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Egy 50 ccm benzines motor tekerné nekem a villanymotort szíjhajtással , a tanyán használnám , de csak lámpákra meg rádiót rádugnám vagy épp a laptopom tölteném vele!
2021. márc. 10. 13:44
 4/6 anonim ***** válasza:
Ez lenne a világ legdrágább árama. Ha a benzint számolod...
2021. márc. 10. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Szirty ***** válasza:

"Ez lenne a világ legdrágább árama."


Robbanómotoros áramfejlesztőt nem azért használnak mert azzal olcsóbban lehet előállítani a villamosenergiát, hanem azért mert nincs más elfogadható lehetőség az árammal működő berendezések használatára. :)

2021. márc. 10. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A starter motort? Hát azt tényleg. Mint Skodával szántani. Elvégre abban is motor van, mint a traktorban. :)


Az aszinkron generátor a szélkerekek terjedésével került előtérbe.

2021. márc. 10. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!