Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Ha a konvektort kipucoltam...

Ha a konvektort kipucoltam kompresszorral, ecsettel, porszívóval, akkor kevésbé lesz zajos melegedés közben?

Figyelt kérdés

2021. márc. 27. 20:30
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
98%
A konvektort célszerű időnként portalanítani, de a kattogását nem ez okozza. A kattogás a hőtágulástól van, a hőtágulás meg a fűtéstől. Az jó, ha nem poros, mert nem lesz büdös, ahogy ráég, de kattogni attól még ugyanúgy fog.
2021. márc. 27. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%

Ha Te egy konvektorban szivattyút, tartályt és légtelenítőt találsz, akkor király vagy.

Maximum konvektor helyére szerelhető Mika vagy hasonló elven működő kazánod lehet.


Az eredeti kérdésre a válasz: nem.


És hívj szakembert, mert lehet hogy csak annyit láttál, hogy kifújta. De több mint valószínű, hogy jobban összerakja a készüléket mint Te.

2021. márc. 27. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
88%

"aki ugyanezt megcsinálta a konyhai konvektornál, csak elkért érte 5000-et"

"akinek van róla papírja, hogy ért hozzá, de csak lehúzza az embert"


Te csak takarítani láttad. Attól még lehet, hogy mást is csinált, ellenőrzött, csak te nem értesz hozzá (de nagyon), ezért nem láttad.


Nos, az is benne van a pakliban, hogy valóban csak a fenekét vakarta, és lehúzott.


De azt azért feltételezem, hogy nem rontott el a "takarítással" semmit.


Viszont: te simán lehet, hogy valamit elrontottál, mert nem értesz hozzá, de magabiztos vagy.


Így akárhányszor ellenőrzöd, nem fogod észrevenni, ha valami szivárgásgyanús, ha valami biztonsági leoldót szétkapott a porszívó, ha az amúgy is távol álló hőmérséklet-érzékelőt még távolabbra hajlítottad stb.


És a gáz nem játék, ebből nem csak tűz, de baromi nagy robbanás is lehet. Azaz más emberek épségét és javait kockáztatod, ha tudatlanul kókányolsz.


És ezért jogos ha bárki felháborodik az ilyesmin.

2021. márc. 27. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:

a porszívóval a földre lehullott port szívtam fel, az 500W-os kézi kompresszorral meg nem hiszem, hogy bármit is szét fújt, lefújt volna a konvektorról, de ha mégis, ennyi idő után biztos feltűnt volna.


ez igaz, csak takarítani láttam, azon kívül mást nem csinált. :) de legalább nem rontotta el.

2021. márc. 27. 21:19
 15/22 anonim ***** válasza:
49%

"ez igaz, csak takarítani láttam, azon kívül mást nem csinált. :)"


Vagy mégis, csak mivel dilettáns vagy a témában, azt láttad. amit szeretnél...

2021. márc. 27. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
83%

Vannak gondok ember..... a porszívó nem megoldás a hőtágulásra! Sem a légsrítő!

A konvektor működéséért a szelep felel (ennek van sok fajtája és neve, ne pontozzatok le miatta hogy nem írom le :D)

A kattogást pedig a konvektor teste okozza. Akár öntöttvas, akár lemez. Attól, hogy a port leszivattad a lemez testről még nem lesz csendesebb.

Illetve ha a szelep és a konvektor belső terének kitakarítása megtörént, szintén nem lesz csendesebb - csak biztonságosabb: nem fog megfulladni álmondban!!

A konvektorok kattognak ----› fogadd el! Minden fűtéső, hőtáso rendszernek vannak zajai.

Egyébkén ötülök a problémádnak, nekem a 2. emeleti lakásban nem a konvektor zajai voltak a problémásak, hanem az egyk szomszéd zenehallgatási problémái, a mási szomséd életvitele (0:50-kor állt neki porszívózni).

2021. márc. 27. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:

15: nem, azt láttam, amit már leírtam, csak lehet, hogy lassú a felfogásod. ha szükséges, még leírhatom párszor, de egy tucatnál többször már nem tudom leegyszerűsíteni egy egyébként is könnyen értelmezhető mondatot a szintedre.


16: értem.

2021. márc. 27. 21:42
 18/22 anonim ***** válasza:
74%
Tény, hogy valakinek lassú a felfogása, de el kell, hogy keserítselek, az bizony nem én(mi) vagyok(vagyunk)...
2021. márc. 27. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
ezt ha fele akkora magabiztosággal írtad, mint amilyennel én neki álltam "szét szedni" a konvektoromat, akkor elhiszem, hogy igazad van. :)
2021. márc. 27. 21:47
 20/22 anonim ***** válasza:
96%

"van róla papírja, hogy ért hozzá, de csak lehúzza az embert. azt kihagyom, túl drága.


itt a felelősség kérdése is játszik!

Ha egy papíros ember micsodázza meg a koncektort, és aztán az felrobban és +- 2 emeletet még lebont maga körül az az ő felelőssége.

Viszont ha te "csinálod meg" a konvektort és robban, akkor mész a böribe és életed végéig fizeted a tönkretett lakások értékét, illetve a tönkretett életeket.... Gondol el ha valaki maradanró kérosodást szenved a te bal...ságod miatt, annak az életjáradékát, rokkanynyugdíját te fogod fizetni!

Ha nincs szerencséd, akkor egy 20 éve ember rokkantásig ellátásád még kb 70 évig fizetheted. Vállalod ombre? Vállalod?


Ezért költöztem el a társasházból, mert az ilyen egysejtű papucsállatkák volta körülőttem.

2021. márc. 27. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!