Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Webshopos rendeléstől van...

Webshopos rendeléstől van lehetőség elállni?

Figyelt kérdés
Utánvéttel rendeltem webshopbol egy mobiltelefont, de mivel sürgősen lett volna rá szükségem, így végül máshol venném meg. Van lehetőségem elállni a vásárlástól vagy már mindenképpen át kell vennem a futártól és ki kell fizetnem?

2021. márc. 30. 05:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
88%
Írj az ügyfélszolgálatnak. Ha még nem dolgozták fel a rendelésed, akkor szerintem elállhatsz. Egyébként átvételtől számított 10-15 napig mindenféle ok nélkül visszaküldheted a neten vásárolt termékeket is - ez törvényi előírás.
2021. márc. 30. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
35%
Nem vagy köteles átvenni, nem írtál alá semmit. Megmondod a futárnak, hogy nem kéred a csomagot. Ennyi.
2021. márc. 30. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
89%

Ügyfélszolgálatnak írj, hogy ne küldjék el, ez a korrekt eljárás.

Valóban lehetőséged van nem átvenni a csomagot. Nálunk az a rend, ha valaki nem veszi át, legközelebb csak akkor küldjük el a csomagot, ha az előző csomag szállítási díját és az adott rendelést is kifizeti, méghozzá a csomag elküldése előtt. Nem jótékonysági szervezet egy cég, a futár díját a webshopoknak ki kell fizetni akkor is, ha a vevő nem veszi át a csomagot.

2021. márc. 30. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
76%

Törvény szerint 14 napon belül állhatsz el a webshopos (távollévő felek között létrejött szerződés keretében vásárolt) rendeléstől, természetesen kézbesítés előtt is. Ehhez egyszerűen a 14 napon belül egy levelet, e-mailt kell írnod az eladónak, amelyben kijelented az elállást.


Tehát írj nekik egy levelet, és ne vedd át a csonagot a futártól.


(Vigyázat: az 1. válaszoló által említett 15 nap már késő, azzal már kicsúsztál az elállási határidőből.)

2021. márc. 30. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2021. márc. 30. 09:22
 6/11 anonim ***** válasza:
25%

#4

1 vagyok. Ugyanazt írtam mint te, csak nem okoskodtam. :D

Hogy csúszna ki az időből? A két hét az két hét, akárhogy forgatod a szavakat. ;)

Kedves kérdező! Megnyugodhatsz, vissza fogják venni és ez a lényeg :) szép napot!

2021. márc. 30. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
84%
Igen illik írni nekik,de volt,hogy én is írtam/hívtam őket és nem válaszoltak. Ez esetben megmondtam a futárnak nem veszem át. Így legalább egy borravalóval megúsztam a posta díjat.
2021. márc. 30. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
75%

"nem írtál alá semmit"

:DDDD

csak végigkatintgatta a megrendeléskor az összes "elfogadom" opciót.

Nem kell aláírni fizikailag semmit ahhoz, hogy a szerződés éljen

Ha már csak ostobaságot tudsz mondani akkor inkább ne szólalj meg!

2021. márc. 30. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
100%
Nyugodtan mondd le a rendelést. Online vásárlás esetén 14 napos, indoklás nélküli elállási jogod van: [link]
2021. márc. 30. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
82%

"A két hét az két hét, akárhogy forgatod a szavakat. ;)"


Ez pontosan így van. De 2 hét az nem 15 nap.

2021. márc. 30. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!