Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hőtárolós kályha, ősrégi kb....

Hőtárolós kályha, ősrégi kb. 120 hosszú, 35 széles, 80 magas, okkersárga fém kasznis, magnezit tégla belű szörny : vastag elektromos kábel jön ki belőle, az a kábel miben különbözik egy átlag falban futó kábeltől?

Figyelt kérdés
Alkalmas lenne arra hogy a kályha eltávolítása után egy kerti /szigetelt / lámpa legyen rákötve?

2021. ápr. 8. 20:17
 1/10 A kérdező kommentje:
Tehát a villanyórától változatlanul ugyanaz a kábel fut de a kályha eltávolítása után ki lenne vezetve az udvarba és egy korrekt, szigetelt kerti fényforrás lenne rákötve.
2021. ápr. 8. 20:20
 2/10 Szirty ***** válasza:

Abban, hogy a falban nem kábel fut, hanem vezeték (amennyiben védőcsőben van).

A kályha kábellel van bekötve (ami több vezetéket foglal magában).


Abban, hogy a falban futó vezetékek tömör erűek, így nem viselik jól a mozgatást. A kályha kábele sodrott erű, a mozgatást tűri.


Azért vastag az a kábel mert feltehetően 5 eres, mivel ezek a kályhák három fázisú betáplálással üzemelnek.

A vastagságot indokolja továbbá az is, hogy ezek a készülékek nagy teljesítmény (és így áram) igényűek.

2021. ápr. 8. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Szirty ***** válasza:

A kerti világítás nem indokol olyan kábel hozzávezetést.

A legtöbb lámpába bele sem tudsz kötni olyan vastag kábelt.

2021. ápr. 8. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Szirty ***** válasza:

A kályha kábel kiállásához én bevésnék egy kötődobozt és onnan vékonyabb kábellel vinném a lámpához az áramot.

Ennél a megoldásnál azonban a kályha megszakítóját kisebb értékűre kell cserélni!

2021. ápr. 8. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Aztaaaa! Hallod, nő vagyok és elképedtem a szuper szakszerű válaszodon!

Utána próbáltam értelmezni és (azt hiszem) sikerült.


Köszönöm a gyors választ!


Ez esetben egyszerűbbnek tartom a kályha kábel kiállását megszűntetni és vagy egy meglevő vezetéket használni a célra vagy újat létrehozni.


Viszont azt szeretném még kérdezni hogy a tömör erű - a jövőben nem mozgatott, hanem fix rögzítésű - vezeték az már megfelel arra hogy egy udvari lámpához vezessen?

2021. ápr. 8. 21:05
 6/10 anonim ***** válasza:

Én pont egy ilyen kályha mellett ülök épp - és mérges vagyok, hogy még mindig járatni kell.... :D

Azt ugye tudod, hogy ezeknek az a lényege, hogy az "éjszakai" áramra vannak kötve? Tehát nincs bennünk mindig villany, ergo a lámpád sem fog üzemelni akkor amikor akarod....

kivéve persze ha nem a vezéreltre van kötve a kályha

2021. ápr. 8. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Hopssz! Jó hogy mondod, köszönöm!


Nem túl régen vettem a házat és - fogalmam sincs egyelőre az ilyen nüansznyi dolgokról! Ezek szerint itt van éjszakai áram.


2 db ilyen szörny volt, egyet már szétbontottam, a 2. még várat magára, annak az áramforrását gondoltam hasznosítani.


Most lesz min gondolkodnom....

2021. ápr. 8. 22:48
 8/10 anonim ***** válasza:
Majd megbánod, most pedig tedd fel a Jófogásra, ezért nagy az érdeklődés iránta. Ezek ti. NEM modern, két évente kidobásra szánt dolgok. Ezek sok év múlva is működő kályhák, a villanyt pedig nem zabálják. Éjszakai áram nincs, csak vezérelt áram. Ha kikapcsol, a samott elemek akkor is tartják a meleget.
2021. ápr. 8. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

szétbontottad?

te állat!!

nálam 30 éve mennek és már akkor használtan vettem őket!

Erre rákötsz napelemet és ingyen meleget ad......


"Ezek szerint itt van éjszakai áram."

van villanybojler?

ha igen, ugyanazon az áramkörön vannak ezek a szörnyek is.

2021. ápr. 8. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Van cserépkályha.


Nem állat, "asszonyállat". :-))


Köszönöm az infót a bojler/éjszakai áram és a vezérelt áram ügyekben! Igen, valóban a bojler rapszodikus módon működik, így már értem.


A magnezit téglák hasznosak számomra más okból kifolyólag, tehát nem bánom.


A jofogason amúgy néztem anno, kb 2 éve de saccperkb 23 ezret adtak volna érte.


Viszont a napelem rákötése nagyon jól hangzik mert régóta piszkálja a fantáziámat a napenergia téma!


Örömmel vennék felvilágosító hozzászólásokat!

2021. ápr. 8. 23:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!