Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Ha veszek kápót egy akusztikus...

Ha veszek kápót egy akusztikus gitárhoz, az jó lesz az elektromosnak is, vagy ahhoz megint másfajtát kéne vennem? És még hogy miben különbözik egy olcsó kápó egy drágábbtól?

Figyelt kérdés

2018. júl. 4. 12:40
 1/6 Mojjo ***** válasza:
100%
Igen, jó lesz. Az olcsóbb kápók között is van sokféle, akár még használható is, de van olyan, ami nem állítható fokozatmentesen, így a megfelelő szórítóerőt nehéz belőni, általában nehézkesebben helyezhetők fel, meg tehetők át másik fekvésbe, sőt, jártam már úgy legalább kettővel, hogy némi használat után nemes egyszerűséggel eltört. Vegyél egy értelmeset, mert itt esélyes, hogy a végén az olcsóbb lesz a drágább.
2018. júl. 4. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Mojjo ***** válasza:
77%
Akusztikus alatt fémhúrost értesz, ugye?
2018. júl. 4. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Clairvoyant ***** válasza:
Legjobb tudomásom szerint nem kell külön capo a két fajtához. Én transcale capot ajánlanék, lehet kicsit drágább, de könnyebb vele a véletlen sérüléseket elkerülni, illetve a nyomáson sem kell variálni. Érdemes bemenni egy boltba amúgy és az eladóktól érdeklődni, jobb helyen még meg is mutatják a különbségeket, tesztelheted is.
2018. júl. 4. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Az elsőnek, és a harmadiknak köszönöm! Másodiknak, igen, fémhúrosra gondoltam.
2018. júl. 4. 16:25
 5/6 Clairvoyant ***** válasza:
Közben javítanék, mert hatalmas hülyeséget mondtam... a transcale csak egy fajta gitárra jó, a spiderre gondoltam, de igazából rugós vagy elasztikussal sem lősz mellé :)
2018. júl. 4. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ! Sokat segítettek :D
2018. júl. 6. 12:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!