Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hogyan cseréljem ki az elektro...

Hogyan cseréljem ki az elektromos gitár csatlakozóját?

Figyelt kérdés

Segítséget szeretnék kérni!

A giáron jelenleg egy 5 pólusú DIN aljzat van .

[link]

[link]

Ezt ki szeretném csérelni egy 6.3mm-es mono jack aljzatra .

[link]

Melyik kábelt melyik lábára kell forrasztanom a jack csatlakozónak?

Illetve van még két kis szál amik a képen láthatóak és átlóban mennek azokkal mit kéne csinálnom?



2021. ápr. 18. 14:52
 1/6 anonim ***** válasza:
Csípőfogó
2021. ápr. 18. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
2021. ápr. 18. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Test a testre, jel a jelre, itt is úgy van. A jack aljzattal egyszerűbb a dolog sokkal.
2021. ápr. 18. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mono jack aljzatot vegyél. A hosszú szár, ami a vezetéket rögzíti-rá kell nyomni fogóval-az a test/negatív. Nem kell sztereo aljzat, mert akkor vagy nem lesz jó érintkezésed, vagy ugyan az a varázslat kell eleve, mint a jelenlegin van, hogy össze van forrasztva a sztereó út.
2021. ápr. 19. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Sztereo aljzatot is lehet mono-ba kötni. A kopasz vezeték megy a csatlakozó szárára, a vékony szigetelt pedig a hegyére. Ennyi. A középsőt pedig szabadon kell hagyni mert az lenne a sztereó és most erre nincs szükség. A csatlakozó anyája alá kell majd egy nagyobbacska alátét. Én vágnék például műanyagból.
2021. ápr. 19. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi segítséget! A jack aljzat amit vettem mono mert 2 szára van neki . Úgyhogy így még könnyebb a dolog . Itt a kép róla: [link]

A képet ha szemből nézzük akkor a jobb oldali láb a hegye és a bal pedig a szára?

Alátétnél én is először a műanyagra gondoltam viszont pont találtam egyet ami fémből van és az kinézetben illik hozzá .

2021. ápr. 19. 19:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!