Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Klíma: Árt a klímának, ha...

Klíma: Árt a klímának, ha mondjuk 30 percenként állítom, hogy milyen hőmérsékletű hideg levegőt fújjon?

Figyelt kérdés
Beállítom x °C-ra és bődületesen elkezd fújni, holott a "fan" legalacsonyabban van. Továbbá annyira hideget fúj, amilyet nem kértem. Máskor pedig teljesen lassan és kellemes hűvöset fúj. Nem tudok alkalmazkodni az ingadozásához.

2021. máj. 4. 19:06
 1/4 anonim ***** válasza:
70%
Miért ártana ?
2021. máj. 4. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy a klímád is ilyen "okosklíma", ami próbál nálad is okosabb lenni, mint minden más. És emiatt ha nagy a különbség a beállított és a jelenlegi levegőhőmérséklet között, akkor automatikusan nagyobb fokozatra kapcsol (nem szakszerű kifejezés).

Ez nagyon jól jöhet, ha 0-24-ben be van kapcsolva, de ha nem, akkor a tárgyalt problémát eredményezheti.


Megoldás: Ha van rajta valami manuális mód (lásd: használati), akkor kapcsold át arra. Ha meg nincs, akkor... hát akkor ez van, lehet szidni a tervezőket. Amúgy én utálom amikor valami okosabb akar lenni nálam, a gond az hogy a legtöbb amit tehetünk: reklamáció / visszajelzés. Mert lassan már nincsenek "nem okos" alternatívák. Viszont a visszajelzéseket meg úgyis telisz.rják a gyártók, úgyhogy így jártunk.

Bocsi a gőzleeresztésért.

2021. máj. 4. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem árt.

Ez a klíma vezérlésének a hibája, ám az is lehet, kicsit túl van méretezve. Bekapcsoláskor nagy fordulatszámmal és hideg levegővel indul, aztán ahogy hűl a helyiség, úgy vesz vissza. Ha túlhűt, akkor túl van méretezve. Azt viszont nem értem, hogy miért nagy fordulattal fúj, ha alacsony van beállítva. Úgy tűnik, mint ha automata ventilátor lenne beállítva. Alacsonyabb kültéri hőfok esetén jobban le tudnak szabályozni a klímák hűtésnél, esetleg ezért lehet néha kellemesebb. Ideális esetben annyira megy, amennyivel szinten tudja tartani a helyiséget, nincs hőingadozás, nincs jéghideg levegő, csak egyenletesen hűvös.

2021. máj. 4. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Manuálisra van állítva mind a hőmérséklet, mind a ventilátor erőssége, mégis ezt eredményezi.

Igen, azt gyanítom, hogy ez lesz a megoldás, hogy "okosabb ő".

Sajnos nem jó, ha 0-24-ben működik, még nincsen olyan meleg, hogy ennyire sokat kellene működtetni. Melegebb időben más lehet a helyzet, amikor még reggel is 20+°C van kint.


Nem az enyém, nem én vettem a klímát, én csak használója vagyok. De egyébként ezekből azt gondolom, hogy minden klíma ilyen elven működik, ahogy leírtad 2-es.


Úgy vettem észre, hogy nem egyenletesen hűt (vagy fűt, attól függően, hogy mire van állítva) és nem csak az elején, amikor nagy a különbség. Bár azt is megfigyeltem, hogy vannak holt időszakok - gondolom ekkor alakítja át a kinti levegőt az ellenkezőjére és ehhez időre van szüksége, és gondolom, hogy ez idő alatt nem tud fújni.


Köszönöm a válaszotokat! Szép napot kívánok!

2021. máj. 5. 09:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!