Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hangszóró hideg helyiségbe?

Hangszóró hideg helyiségbe?

Figyelt kérdés
Szeretnék majd a kinti műhelyben egy hangrendszert kiépíteni. Fűtés az elég gyenge, így télen is legfeljebb 5°C-ra szoktam felmelegíteni. Vettem egy pár hangfal még tavaly, direkt oda, de nem lett jó. 10°C alatt a mélysugárzók megszorulnak. Alig lehet mozgatni a membránját kézzel is, erősítővel meg nagyon furcsán szól (nem is merem úgy használni). A pontos típusát nem tudom, 50 centi átmérőjűek a mélyek, a magassugárzók pedig sima selyemdómnak látszanak. 50 Watt a névleges teljesítménye. 15-20°C-on már jó. Szóval valami olyan hangfalat szeretnék venni ami bírja ezt a hőmérsékletet. Tudnátok ilyet ajánlani? Lehetőleg jó minőségű legyen. Ár mondjuk 100 ezerig bezárólag (2 db hangfal).

2018. szept. 4. 14:59
 1/3 anonim ***** válasza:
Autós hangszórók nem szoktak megszorulni hidegben sem. Lehet, hogy olyan kellene.
2018. szept. 4. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Ez jó ötlet lehet, köszi.

És annak kell valamilyen hangdobozt építeni? Mert gondolom azok is bedobozolva szólnak jól. És ha igen, akkor mekkorát?

2018. szept. 4. 19:03
 3/3 anonim ***** válasza:

Mélysugárzók vannak komplett, akár beépített végfokkal is. Lehet építeni 2.1 rendszert, egy mélynyomóval, ha olyanra van igény. Bár nem tudom, egy autóba tervezett mélynyomó hogyan nyilvánul meg nagyobb térben, itt sok múlik az igényeken is

És / vagy lehet nézni egyéb hangszórókat, szélessávú, vagy külön mély-magas, amit már be kell építeni valamibe.

Dobozméretezés történhet "szemre" vagy komolyabb igény esetén belebonyolódni akusztikai számításokba, Interneten kitanulni a "szakmát" stb., ez már messzire vezető téma.

2018. szept. 4. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!