Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mi lenne okosabb döntés?

Mi lenne okosabb döntés?

Figyelt kérdés
Az android tabletem már 3 éves (tudom ilyenkor már automatikusan romlik), egész jó még, csak az akkumlátora kezd lassan bedögleni? Azon gondolkodtam, hogy veszek egy új akkumulátort, azonban nem tudom megéri e egy ilyen idős tablet fejlesztése. Mit ajánlotok? Vegyek egy újat inkább?

2021. máj. 9. 09:41
 1/3 anonim ***** válasza:
0%
Hát szerintem egy Androidba akkumulátort cserélni a legnagyobb ostobaság... Ha egy Ipad lenne azt mondom csináld, mert ott más baj nem lesz, 2 év múlva is stabil és gördülékeny lesz a rendszered, de Androidnál 1 év után olyan rendszerlassulások vannak hogy kukába valók.
2021. máj. 9. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Hát figyelj attól függ mire kell,nekem is van android tabletem,ami 3-4 éves de teljesen jól megy rajta youtube,wolrd meg az ehez hasonló dolgok,internet,játékok is elmennek rajta ami nem egy pubg vagy gta.
2021. máj. 9. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Annyiszor hallottam már az #1es válaszát különböző formákban visszaböfögve az oldalon, nagyjából sejtem hogy miért terjedt el ez a tévhit:


1. Eleve gyenge készülék.

Minél több háttérben futó alkalmazást telepít az ember, annál több erőforrást fogyaszt a telefon.

Az alsókategóriában a kevés RAM miatt ez lassulást is okoz, a többi telefonnál inkább csak megnövekedett akkumulátorhasználatot.


2. Rossz rendszerfrissítések.

Pár gyártó nem mindig fektet elég munkát az OTA frissítések stabil kiadására.

Párszor van valami baki benne ami lassulást okoz, amit a következőben javítanak, párszor csak rosszul "épül rá" az előző verzióra, utóbbinál factory reset megoldja a dolgot.

Minél inkább stock-közeli rendszerű telefont választunk, annál kevesebb az esély hogy ilyen problémánk lesz.



3. Nem tudatos felhasználók.

És ez a fő ok.

Az IOS azért stabil és gördülékeny mindenkinek évek múltán is, mert direkt úgy tervezték hogy az átlagos, hozzá nem értő felhasználó se tudja belassítani.

Nem igényel semmilyen hozzáértést vagy karbantartást, csak szimplán működik. Cserébe jóval zártabb, kevesebb lehetőséget ad a user kezébe.

Android csak annak fog úgy működni mint amikor megvette, aki tudatosan telepít, kezeli az engedélyeket, kezeli a fájlokat, nem hagy jóvá mindent amit az orra elé tol egy alkalmazás, nem telepít "cleaner" appokat meg vírusírtót amik csak tovább rontják a helyzetet.



Kérdező, ha szereted a tabletet és az akkut kivéve nincs más problémád vele, vagy csak nem akarsz most költeni, akkor javaslom h cseréltesd. Amúgy sem kerülhet olyan sokba egy új aksi.

2021. máj. 10. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!