Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Egy klasszikus, analóg karóra...

Egy klasszikus, analóg karóra eleme mennyit bír?

Figyelt kérdés

2021. máj. 16. 21:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
82%
Úgy 7 éve kaptam ajándékba egyet, egyszer cseréltem elemet. Casio.
2021. máj. 16. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
77%
Átlagosan kb. 1-2-3 évet. A specifikációban megtalálod a gyári adatot.
2021. máj. 16. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
89%
Casiónál tipus függő. 3-7-10 év.
2021. máj. 16. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
89%

Attól függ, hogy milyen elem.

Nekem a gyárilag benne lévő 3 évet bírt.

Kínai gyártmányú 1-másfelet.

Négy éve tetettem bele egy tartósabb elemet az még mindig megy.

2021. máj. 16. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
15%

Az elem típusától és a szerencsétől függően néhány évet, pontosan nem lehet megmondani. Ha van két azonos óra, azonos típusú és gyártási idejű elem, az órákat egyszerre indítják el, akkor is előfordulhat, hogy a két elem lemerülési ideje között lényeges az eltérés. Hányszor láttunk már olyat, hogy az egy időben behelyezett, azonos elemek közül az egyik már kifolyt, a másik pedig még évekig üzemelt.

A klasszikus analóg karórában egyébként nincs elem, az teljesen mechanikus. Amire te gondolsz az nem analóg, a kijelzője hagyományos mutatós, de a meghajtószerkezetét szintén kvarcoszcillátor vezérli, mint a digitális kijelzésűekét.

2021. máj. 16. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Akkor rosszul tettem fel a kérdést, mert az enyém elemmel működő quartz. (Casio EFR-527D-2AVUEF) 3 éve kaptam ajándékba, megkímélt állapotúnak mondhatom, szinte csak itthon szoktam felvenni, ami általában 2 nap, amit itthon vagyok, de munkánál nem szokott rajtam lenni, munkahelyre se hordom, csak ha olyan helyre megyek, ahol nem kell dolgozni. :)


1-2 karc van az üvegén, meg a szíj egyik oldalán van több karc nyom, de nem vészes. Majd órással azért megnézetem, hátha tud vele valamit kezdeni.

2021. máj. 17. 09:04
 7/11 anonim válasza:

Úgy tudom, elemes óra is lehet analóg, még ha amúgy a "meghajtása" miatt digitálisnak is számít. Ez az analóg quartz.


Az enyémben lévő elem elvileg 45 hónapot bír.

2021. máj. 18. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
3-10 év között.
2021. máj. 18. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Semennyit.


Analóg karórában nincs elem. Az oldalán ott a tekerőgomb amivel naponta fel kell húzni.

2021. máj. 21. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
#6: Az órának tökmindegy, hordod-e vagy nem. Azt sem tudhatod, hány évig állt raktárakban amíg megvetted.
2021. máj. 21. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!