Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Üdv mindenkinek, ez szabályos...

Üdv mindenkinek, ez szabályos bekötés?

Figyelt kérdés
[link]

#villanyszerelés #fázis #3 fázis bekötéd #Fi relé bekötés
2021. máj. 19. 18:46
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Határeset. Láttunk szebbet is már. Néhány érvéghüvely hiányzik. Ehhez a kábelhez a C32-es kisautomatát kicsit soknak látom innen. Bár fotó alapján nem szeretek kábelkeresztmetszetet becsülni.
2021. máj. 19. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
8%
Honnan lehet tudni, mit látunk? Itt például ez olyan, mintha TT rendszer lenne. És az? Ezt az tudja, aki a helyi viszonyokkal ismerős. De erről semmit nem írtál. Mert ha nem TT, akkor sokkal jobban nem jó, mintha TT lenne. Amellett van egy pár léha megoldás benne, amire érvényes az egyik barátom mondása,hogy: ami nagyon nem szép, az rendszerint már nem is jó...
2021. máj. 19. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Ez a lakóházam földkábeles mérőóra utáni csatlakozása 3x32 A-es biztosítékkal. Érvéghüvely van mindenhol mert azt láttam hogy rak a szaki a vezetékek amik a mérőórától jönnek 6-os keresztmetszetű a fi reléből a biztosítékba is 6-os megy a házhoz pedig 5x4-es vezeték megy. De én a bekötésre vagyok kíváncsi hogy jól van bekötve?? Mert én a neten máshogy láttam a föld és a nulla elválasztását, meg a biztosítékba is alulról megy a betáp nem fentről... vagy az mindegy honnan van a bemenet??
2021. máj. 19. 20:53
 4/22 anonim ***** válasza:
33%
A kismegszakíónál mindegy, hogy alul vagy felül van betáplálva. A nulla-föld szétválasztás biztosan nem megfelelő. Azt sajnos az első válaszomban nem vettem észre. Kár, hogy nem tudom töröltetni a hibás válaszomat. 5x4-es vezetékre a 32A sok.
2021. máj. 19. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Igen tudom hogy 6-os vezeték kellene már a 32 A-hoz de csak két három ipari gép lesz használva ami 3 kW-os 5 kW-os meg 5,5 kW-os. Szóval szerintem bírni fogja. Én a bekötésre vagyok kíváncsi hogy jó vagy nem mert szerintem fura
2021. máj. 19. 21:54
 6/22 Szirty ***** válasza:
100%

"de csak két három ipari gép lesz használva"


A vezetékhez kell választani a megszakítót. Az utóbbi nem lehet a szükségesnél nagyobb.

Különben építesz egy időzített bombát. Lehet hogy csak egy hónap múlva lesz belőle baj, lehet hogy 10 év múlva.

Nem szabad olyasmire építeni hogy "elég az", "olyan úgy sem lesz" stb.

2021. máj. 20. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
Minek emlegetitek a szétválasztást, mikor annak a fogalomnak TN rendszerben van értelme? Én meg megkérdeztem az emlegetésetek előtt, hogy ez vajon mi, TN vagy TT, de erre nem válaszolt a kérdező. Nem ütött szöget a fejetekbe a kérdésem? :D
2021. máj. 20. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Igazából ez egy régi ház (amit majd bontani fogok pár év múlva) ahova kértem földkábeles csatalkozást és 3 fázist mert egy kis műhely van itt és annak lett a vezetékelése kiépítve... az hogy TN vagy TT nem tudom, melyik a jobb melyik kell stb. nekem a szerelő így csinálta meg ennyit tudok
2021. máj. 20. 09:22
 9/22 anonim ***** válasza:
7.: Magyarországon a szolgáltatói hálózat gyakorlatilag mindenhol TN.
2021. máj. 20. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 Szirty ***** válasza:

"Nem ütött szöget a fejetekbe a kérdésem? :D"


Persze hogy nem, hiszen nem lehetett tudni hogy melyik...

2021. máj. 20. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!