Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Üdv mindenkinek, ez szabályos...

Üdv mindenkinek, ez szabályos bekötés?

Figyelt kérdés
[link]

#villanyszerelés #fázis #3 fázis bekötéd #Fi relé bekötés
2021. máj. 19. 18:46
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

"7.: Magyarországon a szolgáltatói hálózat gyakorlatilag mindenhol TN."

Ez még mindig nem igaz.


"Persze hogy nem, hiszen nem lehetett tudni hogy melyik..."

Pont ez a baj, hogy TT-nél nincs szétválasztás, tehát ha nem lehet tudni, hogy melyik, akkor hogy lehet a szétválasztást rossznak minősíteni, mikor nem lehet tudni, hogy egyáltalán kell-e szétválasztás - ami magában egy elég hülye megfogalmazás TT esetében, hiszen sosem volt egy a kettő, tehát nem is lehet szétválasztani azt?


A TT vagy TN nem a melyik jobb kérdése, hanem az áramszolgáltató szabja meg.

2021. máj. 20. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
Értem.. ÉMÁSZ hálózat Borsod megye Kurityán de majd megkérdezek egy émász dolgozót hogy itt mi van.. de elméletileg ezt is egy olyan szerelő csinálta
2021. máj. 20. 20:29
 13/22 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy jobb lenne területfelelős műszakit megkérdezni, bár azok nem tudom, hol vannak. A szolgáltatós szerelők is olyanok, mint mindenki más, van, aki jó, van, aki nem. Nagyon sok szakember ott megragadt, amit tanult, hiába volt az 40 éve, és változott azóta egy tucatszor. Az a fentiekből nyilván egyértelmű, hogy ha TN lenne az adott transzformátorkörzetben, akkor a képen látható izé nem jó.

(más villanyos fórumokon ÉMÁSZ és DÉMÁSZ területen lakó szakik nyilatkoztak úgy, hogy van még TT a területen - amiben az a humoros, hogy a szocializmusban volt egy TT-ről TN-re áttérési kampány, és a 70-es évek végén jelentették a vállalatok, hogy sikerrel befejezték :D régebben én is ezt hangoztattam, hogy minden közcélú hálózat TN már, erre jelentkeztek topiklakók itt-ott, hogy nem)

2021. máj. 21. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
Szerintem itt is TN lesz de majd ha elérem megkérdezem az EMÁSZ-os szerelőtől.
2021. máj. 21. 11:36
 15/22 anonim ***** válasza:
Most látom, a hobbielektronikán is pont azt mondták, mint amit én. :D
2021. máj. 21. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 Szirty ***** válasza:

" tehát ha nem lehet tudni, hogy melyik, akkor hogy lehet a szétválasztást rossznak minősíteni"


Egyszerű. Feltételes módon. Ha egy kérdés rossz, mert nem tartalmaz elég információt a válaszhoz, akkor a válasz nem lehet 100%-os.


Ha valaki megkérdezi mikor indul a vonat az állomásról de nem írja la melyik napon, honnan hova, akkor egy 14:20-as válasz lehet jó! :)

2021. máj. 22. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Belenéztél egy negyedmondatba? :D
2021. máj. 22. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 Szirty ***** válasza:

Elolvastam a mondat felét igen, mivel az egész elolvasásához erre szükség van.

Ha egy kérdésre több jó válasz van, attól még nem feltétlenül rossz az a válasz az, amelyik csak az egyiket adja meg.

2021. máj. 22. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Szerintem rossz buszra szálltál. :D
2021. máj. 22. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:
Megkérdezte ismerősöm és azt mondta TN a hálózat
2021. máj. 25. 16:30
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!