Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hány ciklust fog kibírni egy...

Hány ciklust fog kibírni egy 800 ciklusos AGM akkumulátor ha 50% helyett teljesen lemerítem?

Figyelt kérdés
A Varta akkumulátoroknak papíron max.800 ciklust ki kell bírniuk 50%-os kisülés melett! Hány ciklust bírna ki ha teljesen lemeríteném mindig? Nagyon köszönöm a válaszokat!
2021. máj. 23. 00:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem számoltam soha de ezeket sem ajánlott mélyen kisütni, legalábbis gyakran illetve így tárolni. Nekem olyan 500 ciklusban tart, még teljesen jó állapotú.
2021. máj. 23. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

teljes lemerites utan nem kellene ugyhagyni ha azonnal toltod nem lesz gond, de ha nem az nagyban elosegiti hogy rohamosan kozelitsen a hasznalatatlansagahoz, tarolokapacitas csokkenesehez


csak altalanosagban lehetne megtippelni de igazabol nincs altalanosag sem rajuk,


ha tipust leirtad voln jobban lehetne utana nezni, vagy magad megteszed

ennyi info nem eleg hogy mit adott meg gyarto cikklusnak

minden adat kellene rola (tipus alapjan ezeket megtudni)

2021. máj. 23. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
2021. máj. 23. 10:01
 4/11 A kérdező kommentje:
És mik a jelei annak hogy már használhatatlan? Hogy megy tönkre az egyre hosszabb távon?
2021. máj. 23. 10:04
 5/11 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

#4 amit irtam es elso nyilvanvalo

nem birja mar addig, fokozatosan csokken,

termeszetes jelenseg ez,

Nagyon hirtelen az ritkabb, valamai gyartashibaja lehetett ilyeneknek, vagy tul nagy folyamatos terehelesnek volt kiteve allandoan,

nagyon extrem terhelesekhez nem jo kozvetlen akkut bekotni

kell valami kondenzator vagy hasonlo ami birja a rovid ideju nagy terheleseket


amit linkeltel deep cycle elnevezesu ezeknek kell a "0" ra meritest is birna

(10V ra meritest jelent kb.)

igy az 50% os megadas csak egy tajekoztatas volt (mint mindeg azok az ilyenek) ami velhetoen altalaban a valosagot fedi, csak hat te nem erre vagy kivancsi hanem az igazi deep re 0 ra


jo nagy es draga akku


mivel toltod majd?

2021. máj. 23. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

[link]


ez pl. Hasznos olvasmany


fugg az egesz attol hogy mennyivel terheled majd

fugg attol amit irtam mennyi idomulva toltod, ha tenyleg teljesen kisutod akkor azonnal kellene

de teljes kisutes nagyon nem jo neki meg semminek foleg ha ugy all napokat netan (vagy megtobb idot


fugg attol mivel toltod majd


ajanlott lenne ha 11V korulig sutned ki maximum mindeg, de akar erdemes 12V is

es mindeg ezutan rendesen feltolteni, specko tolto kell egy ilyenhez mar, legalabbis ha minel hosszabb es jobb elettartamot akarsz kihozni belole

nem olcso semilyen tolto megoldas hozza...

es feltetelezem hogy a gondod az hogy helyben nem tudod tolteni majd (varnia kell mire tolto kozelebe kerul), ami nem jo mint irtam 0ra kisutesnel


ha akkuhoz idealisan csinalnal mindent en tippre biztos nem jarnak messze attol hogy 400 koruli ciklust minimum birnia kell de ez igazan 11V koruli meritesre igaz


es mint amit linkeltem velhetoen 4evet birhassa ki ugy mint "uj koraban"

legjobb esetben (50% nal jobbal nagyobb meritesnel)


ha viszont kedvesebben bannal vele akkor tobbet is birna

2021. máj. 23. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Egy 470W-os napelemmel tölteném vissza és egyébként egy lakóautóhoz kell! Akkor nem merítem le 50% alá, ne hogy hamar tönkre menjen!
2021. máj. 23. 15:01
 8/11 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

#7 es a fogyaszto?

linken errol is szo van ha jol lattam vagy rakeresel, meg amugy gyartoi leiras kezikonyvben is szerepel

terheles (fogyaszto) fuggvenyeben valtozik mennyire gyorsan merul, es altalaban az sem a legjobb


ha nagyon vigyazol ra meg az unokaid is hasznalni fogjak a vegen (vagy azok unokai, ha mar vannak :P )


Xy4

2021. máj. 23. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

ja az lemaradt elsiklottam felette, ok eros napelem

de mi ami tolti? Kozvetlen nem lehet rakotni, vezerlo kell, ilyen napelemhez es akkuhoz eleg draga

de ha megvan oke

csak nehogy valami nevtelen ocskasag legyen


Xy4...

2021. máj. 23. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nem az, töltésvezérlő kell hozzá és keksz!
2021. máj. 23. 18:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!