Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Tölthető-e napelemel és...

Tölthető-e napelemel és lakóautóban akkumulátornak is lehet használni agm akkumulátor helyett?

Figyelt kérdés

Nem tudom hogy most ezt lehet-e úgy használni, mint az agm akkumulátorokat lakóautóban? Ezt is lehet tölteni napelemmel? Töltésvezérlő és inverter köthető rá? Nem tudom hogy most mi is ez, meg mondaná valaki? Használhatom ilyen célra?

[link]


2021. máj. 25. 17:41
 1/7 Szirty ***** válasza:
100%

Huh!

Jobban ásd bele magad a témába.


Ezt egy autószerelő műhelyben tudom elképzelni mint hasznos eszközt. Lakóautóban nem.

2021. máj. 25. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
82%
Ez nem arra való. Ebben minden van, töltő, szabályzóelektronika a bikázáshoz, felejtsd el. Ennyiből egy csomó akkut vehetsz.
2021. máj. 25. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Tévedsz! Ez ugye 1350ah 12v-on! Az 15000W! A legnagyobb akkumulátor is csak 280ah és 260ezer ez mindennel is csak 350ezer! Az lenne a kérdésem hogy tölthetem-e napelemmel mint egy akkumulátort?
2021. máj. 25. 18:37
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
"A gyorsindító funkció csak 230 Voltos hálózatról használható, beépített akkumulátort nem tartalmaz." Én sem látom a jelét a leírásban, hogy lenne benne akku. Mindegy, hogy töltés vagy a gyorsindítás a funkció amit egy lakóautónál szeretnél használni, mivel nincs benne akku, egyik sem fog menni. Áram kell neki és abból is három fázis. Így válik képessé autók akkumulátorának töltésére, vagy lemerült akkuval rendelkező autók indítására.
2021. máj. 25. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
100%

te vagyol aki azt a nagy akkut venne? (50% meritesig 800 ciklusos varta)


altalaban nem elonyos ha egyetlen orias akkud van

hanem tobb kisebb sokkal elonyosebb


igaz osszegben nem feltetlen vagy mashol


direkt linkeltem egy oldalt igaz angol, de leforditod google forditoval vagy massal


az hogy nevelegesen 1350Ah s nem jelenti azt hogy a 15kW ot feltudod hasznalni belole barhogyan is


szoval...


meregdraga tobb millios nagysagrendu Litium akkuk azok amiknek a kapafitasat ugyahogy hasznositani tudod


gondolom halottal a Tesla PowerWall rol... pl.

es hat az se annyira jo mint elvarnad tole, pedig az egyik legjobb

2021. máj. 25. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
100%

#4 +1


en is felteteleztem jol nezted

de arukereson es a boltban is ez all amit #4 irt

vagyis nincs akku benne

es meg csak nem is arra vonatkozik amire te gondoltal

2021. máj. 25. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
100%

[link]


ha olvasol a szigetuzemu napelemekrol


vagy "kis eromuvekrol"


ott lathatod hogy sok akkut hasznalnak, ha nagyok akkor is sokat

te esetedben 4-8 akkuval jobb lenne megoldanod

megfelelo aramkorokkel osszekotnod oket

neten talalsz infokat hozza


persze egy nagyot is vehetsz, mar csak sulya miatt sem tul idealis, barmit akarsz kezdeni vele nem tudod konyen elintezni

Egy 30-40kg os akkut lehet egyedul is porgetned a fejedfelett


meg ugymond cellakat is szoktak hasznalni, aki szinten a sulyt csokkenti es hibajavitast konyiti

egyik akku/cella cserejevel kell csaknfoglalkoznod

2021. máj. 25. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!