Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Ha egy tölthető (NiMH) AA...

Ha egy tölthető (NiMH) AA elemre rá van írva, hogy 2500mAh, az tulajdonképpen mit jelent?

Figyelt kérdés

Azt jelenti, hogy ha - tegyük fel - van egy 3.6V-on üzemelő eszközöm, aminek viszont legalább 2.5A kell, akkor 3db sorba kötött ilyen elem fixen le tudja neki adni a 2500 mAmpert?


Vagy ez csak azt jelenti, hogy 1 óra alatt valamennyi időintervallumra mérhető teljesítményt lead, de kitárt, hogy folyamatosan 2 és fél Amper levehető legyen róla?


Egyetemi felvételihez kell project munkát csináljak és mobil tápellátást kell saját kezűleg csinálnom hozzá.

LM338T fesz. stabilizátorom van, de nem tudom, milyen elemtípust kéne használjak, amivel a miniszámítógép felé (RaspberryPi) legalább 2.5 Amper eljutna.



2021. jún. 21. 23:38
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
64%
Mondjuk én úgy tudom, hogy amivel 5 óra kisütés után elérik az 1 V-ot, azt az ampert szorozzák öttel, és az lesz a ráírt amperóra érték. Ennél nagyobb árammal kisütve a kapacitás kisebbnek fog mutatkozni, kisebb áramnál nagyobbnak. Szóval a 2500-as akku ugyan nem fogja egy órán át leadni a 2,5 A-t.
2021. jún. 23. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
11 pont csináltam egy mérést, az 1800 mAh-s akksi 1 ohmos ellenállással terhelve hozta a szintet. Percenként kellett a feszt mérni, ha elérte a 0,9v-ot akkor van vége. Tök pontosan hozta amit ráírtak, nem tudom mi lett volna kisebb árammal. Érdekes lett volna, de ez is majdnem 2 óra volt. (Gyalog mértük)
2021. jún. 23. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

#11 Rosszul tudtad. A normális akkuk még kapacitásnyi kisütőárammal terhelve is tudják a névleges kapacitást. Na jó, annak kb. 95%-át.

[link]


A fenti táblázat görbéje valós. Annak idején még az első generációs Eneloopot teszteltem, összevetve más akkukkal (GP Recyko, Varta Ready2use, GP 2700mAh, Varta2500mAh, Sanyo 2700mAh). Legjobb lett az Eneloop, A Recyko és a Sanyo jól szerepelt, a Varta elvérzett, különösen a hosszú tárolás utáni terhelés teszten.

2021. jún. 23. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
#13 Ne bolondozzál már. :D Humornapod van? :D A linkelt görbén pont az látszik, amit én mondok, hogy egyre növelt árammal egyre kevesebbet tud. 400 mA-el kisütve 1900 mAh kapacitást tud (mert az Eneloopra gondosan ráírják, hogy minimum 1900 mAh).
2021. jún. 24. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

#14

Kispajtás, amihhez lövésed sincs, abba ne magyarázz bele, főleg nem ilyen stílusban! Mielőtt megszakártasz valamit, nem ártana értelmezni tudni egy grafikont. Neked szemlátomást nem sikerült, mert a korlátozott ismereteiddel és a nagy egóddal csak a saját prekoncepciód mentén vagy képes mozogni.


Lássuk viszont a tényeket a "kolléga" vicces állításaival szemben: A hivatkozott pdf-ben az látszik, hogy az 1900mAh kapacitású akkut 400 mA-el merítve lead 1915 mAh-t 1 voltig merítve. 1A esetén ez 1870 mAh, 2A esetén 1840 mAh. Ezek eddig a szakmai tévedéseid. Most nézzük a szövegértelmezési hiányosságokat. Szó szerint ezt írtam: "A normális akkuk még kapacitásnyi kisütőárammal terhelve is tudják a névleges kapacitást. Na jó, annak kb. 95%-át." Számoljunk! AZ 1840 az 1900-nak a 96,8%-a. Ennyi. Tehát bőven tudja kapacitásnyi árammal a névleges kapacitás 95%-át. Ettől kezdve a további vergődésed értelmetlenné válik. Csak hogy szemléletesen viccesebb legyen a fenti "egyre kevesebbet tud" állítás:

400 mA 1915 mAh 100,8%

1000 mA 1870 mAh 98,4%

2000 mA 1840 mAH 96,8%

Tényleg szörnyű ez a 4% kapacitáscsökkenés, elfogadhatatlan, fujjj... Ez az akku belső ellenállásából fakad, nagyobb terhelőárammal hamarabb eléri az 1V feszültséget. Csak összehasonlításul, egy zárt zselés ólomakku a névleges kapacitását csak a kapacitás 1/20 részével merítve adja le. Kapacitásnyi árammal merítve már csak 60%-ot, 3xC áramnál már csak 40%. Erre tényleg azt lehet mondani, hogy egyre kevesebbet tud. A 101-ről 96%-ra nem! Amúgy az Eneloop 3C-vel terhelve 1710 mAh-t tud, ami 90%, nagyon jó érték.

Összevetve a 15 évvel ezelőtti több gyártmányt összevető tesztemmel, jó látni hogy az első generációs Eneloophoz képest nem kurvult meg a gyártási minőség, és tudja ugyanazokat a paramétereket a mostani cella is.

2021. jún. 24. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Lássuk ennek a szakbarbárnak a másik tévedését:

"Ennél nagyobb árammal kisütve a kapacitás kisebbnek fog mutatkozni, kisebb áramnál nagyobbnak"

Ha az 5 órás kisütés eredményét vesszük alapul, akkor annál nagyobbat már nem fog produkálni az akku. 1/10, vagy akár 1/100 kapacitásnyi értékkel merítve is legfeljebb pár tized százaléknyi növekedés várható, ami megint csak a belső ellenállásból fakad. Kevesebb feszültség esik az akku belső ellenállásán, később fogja elérni az 1V-ot a cellafeszültség.



Izgatottan várom a következő eszmefuttatást, az egyik kedvenc sportom a gyakorin hülyéket tényekkel cáfolni.

2021. jún. 24. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
16: a szakmai része tiszta, viszont a szakbarbár szó alatt mit értesz? Csal mert mára nem a kontár szinonimája.
2021. jún. 24. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Különösebben nem értek alatta semmit. Mivel kicsit felhúzott, ez volt a legelső sértő kifejezés ami eszembe jutott. Sajnos odáig már nem jutottam el, hogy csak a tényekkel foglalkozzak, és a kérdező személyét és stílusát elengedjem.
2021. jún. 25. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
#15 Ne bolondozzál már. :D Humormásnapod van? :D A 85 %-os dumát nem vettem figyelembe - a te érdekedben, mert az erősen ellentétes az előtte állítottakkal. Az előtte állítottakkal kapcsolatban meg csak azt mutatja a diagram, amit írtam.
2021. jún. 25. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Nem azt mutatja, és nem 85%-ot írtam, hanem 95%-ot. A tények engem igazolnak, nincs szükségem arra, hogy téged meggyőzzelek. Hülyének lenni állampolgári jog, élj vele nyugodtan.

Az én válaszaim nincsenek ellentmondásban önmagukkal, és a tényekkel sem. Látom fantáziád sincs, mert ugyanazt mantrázod.

Nincs humornapom, és az ilyen idiótákkal szemben mint te, nem is lesz. Tudod, már akkor akkukat teszteltem, amikor te még a csattogó szárnyú falepkét tologattad az óvodában. Csak vagdalkozol, de az általam írt tényeket nem cáfoltad meg - hiszen nem is lehet. Olyan veled vitatkozni, mint galambbal sakkozni: leszarja a táblát, lesöpri a bábokat, majd kijelenti hogy ő nyert. Írhattam volna egy vaskosabbat is a "Ford Failrlane kalandjai"-ból, de azért a sajtreszelővel végzett tevékenységre hivatkozásért már törölnének.

https://www.youtube.com/watch?v=w72Ivqj5W6g&t=34s

2021. jún. 25. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!