Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Wifin le lehet kapcsolni a ledet?

Wifin le lehet kapcsolni a ledet?

Figyelt kérdés

A szüleim rögeszmélye, hogy sokat fogyaszt, ezért lekapcsolják éjszakára. Lehetne olyat, hogy lekapcsolom a ledet, mintha ki lenne kapcsolva?

UPC Connectbox router van.



2021. júl. 8. 18:40
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

#10

Csak a kapcsoló van lenyomva a routeren.

2021. júl. 8. 20:42
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Lol, pont így fognak nagyobb kárt csinálni. Nem szereti a felesleges újraindulást az ilyen eszköz. Egyébként vegyetek egy teljesítménymérős aljzatot, akkor kiderül hogy semmit nem spóroltok ezen havi szinten.
2021. júl. 9. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 Szirty ***** válasza:
50%

"Én azt tapasztaltam, hogy mivel állandóan ki lett húzva ezért tönkre ment egy éven belül."


"Lol, pont így fognak nagyobb kárt csinálni. Nem szereti a felesleges újraindulást az ilyen eszköz."


Semmi baja nem lesz ettől.

Évtizedek óta így használom az eszközöket. Kapcsolós elosztóba vannak bedugva (PC, router, monitorok, stb). Amikor nincs rá szükség kikapcsolom (minden nap).

Egyik se ment tönkre eddig.

2021. júl. 9. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

#13, attól hogy te kifogtál egy olyan eszközt, ami bírja, még nem biztos hogy jót is tesz nekik.

Amíg nálunk is rendszeresen volt ki-be kapcsolgatva az internet, átlag 3 évet bírtak az eszközök. Amióta megy 0-24, már több mint 7 éve üzemelnek hiba nélkül.

2021. júl. 9. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 Szirty ***** válasza:
100%

"attól hogy te kifogtál egy olyan eszközt"


nem fogtam ki egy olyan eszközt. Kb 10 eszközt kapcsolok le így minden nap.

Az állandó feszültség alatt tartás is kockázatos viharos időben! :)

2021. júl. 9. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

Áhhh igen, vihar. Egyszer még az egész áramot lekapcsolták a lakásban.

Érdekes, az áramot nem akarják fizetni, de ha elmennék albérletbe, akkor azt fizetnék 😶

2021. júl. 9. 14:06
 17/17 anonim ***** válasza:
69%

„Én azt tapasztaltam, hogy mivel állandóan ki lett húzva ezért tönkre ment egy éven belül.”

Szirtyvel értek egyet, nálam is kapcsolós elosztóból mennek az eszközök kb. 15 éve, naponta lekapcsolom, de ettől még egyik sem ment tönkre. Már többször cserélve lettek újabbakra, azok sem mentek tönkre, a csere oka nem a naponta való lekapcsolás miatti meghibásodás volt, hanem, mert elavultak.

2021. júl. 9. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!