Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hogyan bizonyosodhatok meg...

Hogyan bizonyosodhatok meg róla, hogy mikor van éjszakai áram? Nem figyeltem eddig soha se a ledeket, se a digitális kijelzőt. Minek kell villognia, világítania amikor van éjszakai áram?

Figyelt kérdés
2021. júl. 9. 10:17
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Este 10-től, reggel 6-ig van éjszakai áram.
2021. júl. 9. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Gugu Gabor ***** válasza:

leg egyszerübben úgy hogy fáradjon gyeled azt az eszközt ami rá van kötve álltalában pld villanybojler.


egyébként már csak a közbeszédben éjszakai valójában vezérelt.

annyi előírás van hogy naponta hány órát kell mennie illetve minimum egy időszak nem lehet kevesebb mint x perc. de ez nem feltétlenül éjszakára esik

2021. júl. 9. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Van külön mérő óra hozzá nálunk, volt hogy nap közben bekapcsolt. A2-es szolgáltatásban ugyan olyan, mint a rendes villanyóra-
2021. júl. 9. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Azt ugye tudod, hogy az éjszakai áram nem azt jelenti, hogy este 10-től minden arról megy és akkor olcsóbb. Az egy külön mérőóra, ami bizonyos időszakokban bekapcsol és egy teljesen külön áramkör. Nem is lehet rajta leválasztható eszköz (konnektor) ha jól tudom, csak fix bekötésű eszköz, tipikusan vízmelegítő.
2021. júl. 9. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Szirty ***** válasza:

"Minek kell villognia, világítania amikor van éjszakai áram?"


Mivel ezer-féle fogyasztásmérő van, a fene se tudja megmondani nálad melyik LED vagy a kijelzőn milyen állapotjelzés utal erre.


Rákötsz egy glimm lámpát a vezérelt áramkörre és világít ha van fesz rajta. Ez egyszerű és egyértelmű.

2021. júl. 9. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
#5 Szabad csak úgy kötögetni mindenféléket (akár glimmlámpa) a vezérelt áramkörre? Az nem minősül szabálytalan vételezésnek? Én úgy hallottam, hogy csak a háztartási nagygépeket szabad rákötni...
2021. aug. 12. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Szirty ***** válasza:
Nem tudom annak minősül-e, de az biztos hogy a glimm lámpa uW teljesítményfelvétele nem fogja aláásni a szolgáltató hálózat menedzsmentjét (mint pl. a mágneskapcsolós, átkapcsolgatós megoldások). :)
2021. aug. 12. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Bojleren kívül mit szoktak még éjszakai áramra kötni?
2021. aug. 12. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Szirty ***** válasza:
Hőtárolós kályhát.
2021. aug. 13. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!