Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Drónozás miatti büntetésért...

Drónozás miatti büntetésért emberek nem félnek túlságosan?

Figyelt kérdés

Nekem megdöbbentő hogy pl. újságírók már nem merik használni mert jaj mi lesz ha elkapják a rendőrök.


Persze hogy elkapják, ha valaki olyan hülye hogy egy 10 km távolról is irányítható drónnal pár 100 méterről akar drónozni. :D Rögtön látják hogy kit kell bilincsbe verni.


Én ugyan csak hegyekben, erdőkben használom természetfotózásra, egy 5 évvel ezelőtti már elavultnak számító, olyan hangos drónnal ami akár 1 km-ről is hallatszik, de 2-3 km távolról fotózok vele, egyszer 4 km-re is elreptettem fotózni.


A mai drónok 10 km-re repülnek, 30 perces üzemidővel, nagyon csendesek, olyan kicsik mint egy mobiltelefon és mégis be vannak szarva sokan hogy jaj észre fogják venni őket.


:D Hát akik ilyen profi technikát ilyen balf*asz módon használnak azok meg is érdemlik.



2021. júl. 9. 21:41
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

aham... 10 km és mobilméret? melyik? :D

2-3 km-re elmész vele? értem... tehát fogalmad sincs a szabályokról neked sem. :D vagy csak egy újabb troll kérdés amit valamelyik unatkozó tini tett fel aki megnézett egy drónvideót, mert feldobta neki a yt.

A szabályokhoz való ilyen hozzáállásod alapján nagyon remélem hogy jogosítványod - mármint autóra, motorra - nincs, mert akkor elég nagy a baj.... neked az elsőbbségadás kötelező tábla sem szent, meg a piros lámpa sem.

2021. júl. 9. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

# 1


A DJI Mini 2 mobilméretű 10 km hatótávval.


Úgy vagyok ezekkel a drónos szabályokkal ahogy ti autósok a közlekedési szabályokkal. Tudjátok hogy vannak és ha éppen lát a rendőr akkor betartjátok de amúgy ha nem muszáj akkor ti is szartok rá.


Azért is szarok a szabályokra mert kinn a halál faszán az erdők hegyek közepén ahol sem repülők, autók de még gyalogosok sincsenek én nem fogom a repülésirányítást basztatni hogy van itt egy szép sziklaszirt meg egy virágos mező és lefotóznám.

2021. júl. 9. 22:17
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

"A DJI Mini 2 mobilméretű 10 km hatótávval."

FCC szerint annyi. CE verzió nem tud annyit az ugye megvan?

De ha esetleg ebben is okosabb akarnál lenni, akkor tessék itt a hivatalos specifikáció:

[link]


"Úgy vagyok ezekkel a drónos szabályokkal ahogy ti autósok a közlekedési szabályokkal"

10 éve nem vezettem. De tudod a mai napig ha kerékpárral megyek valahova akkor is megállok egy stop táblánál. A szabályok azért vannak hogy téged megvédjenek!


"ha nem muszáj akkor ti is szartok rá."

Elég kis százalék csinálja ezt. De hát te biztosan jobban tudod!



"Azért is szarok a szabályokra mert kinn a halál faszán az erdők hegyek közepén ahol sem repülők, autók de még gyalogosok sincsenek én nem fogom a repülésirányítást basztatni hogy van itt egy szép sziklaszirt meg egy virágos mező és lefotóznám."

Mondom hogy gyagyás vagy! Oda nem is kell eseti légtér te nyomorult!

A1 vizsgát csináld meg, repülés közben használd a mydronespace appot és azt a sziklát fotózod le olyan szexi szögből amelyiket csak akarod!

Az a gond, hogy mondjuk ha 2-3 km-re elmész a géppel - ami mint tudjuk nem szabályos és van egy másik hasononszőrű kollégád és összementek akkor megy majd az anyázás ki volt a hibás. És ha ő szabályosan repült akkor te fogsz ráfaragni. Vagy mondjuk ha egy embervezette légijárműnek okozol kárt az sokba fog kerülni!

Kaptak már drónosok szép kis csekkeket, volt köztük 1 millás is. Bizony.

Csináld meg a vizsgát, nézz utána a szabályoknak, mert láthatóan olyan sötét vagy hozzá mint az abaligeti vasúti alagút, vizsgázz le és használd az appot! Mindezt ingyenesen meg tudod tenni!

!

2021. júl. 9. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

# 3


4 km a drónom hatótávja de a szabály szerint csak addig mehetek vele amíg szabad szemmel látom, ez talán 200 m? Akkor inkább kidobom a drónt és odasétálok lefotózni telefonnal mert akkor mi értelme a hatótávnak ha sosem használom?


Ember vezette légijárművel nem fogok találkozni 5 magasan az erdő lombkorona szintje felett, ugyanis mindig így megyek hogy az ilyen problémákat elkerüljem.

2021. júl. 9. 22:39
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Az újságírók nem attól félnek feltétlenül hogy ott,a pl.Lölö valamelyik ingatlana mellett abban 10-15 percben elkapják őket a rendőrök-hanem megjelenik a felvétel,a "sértett" feljelentést tesz,emiatt valami hatóság rászáll a szerkesztőségre és rákérdez ki repkedett arrafelé-persze nem mondják meg-akkor ki tudja mire és mennyire büntetik a szerkesztőséget,lehet bíróságra járni stb.
2021. júl. 10. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

így van. Nem a repkedés a fő gond, hanem a fotózás, videózás! Azért kapott sok drónos már büntetést, mert lefotózott valamit és azt persze közzé is tette. Lehet nem is tudta mit fotóz le.


"4 km a drónom hatótávja"

Az előbb még 10-et írtál... ebből látszik, hogy egy suttyó vagy. Legalább lennél konzekvens


"ez talán 200 m?"

Honnan tudjam mennyire látsz? :D


"Akkor inkább kidobom a drónt"

Jobb lesz mindenkinek!


"odasétálok lefotózni telefonnal mert akkor mi értelme a hatótávnak ha sosem használom?"

Ha nem tudod akkor miért drónozol?


"Ember vezette légijárművel nem fogok találkozni 5 magasan az erdő lombkorona szintje felett"

Gondolod te!


"ugyanis mindig így megyek hogy az ilyen problémákat elkerüljem"

Bátor gyerek vagy és hazug! Próbáltam ezt én is de hamar veszik a jel! 2-3 km távolságba elmész a fák felett 5 méterrel? :DDDDD Mondom nem vagy normális.

Mavi Pro 2-vel, Air 2-vel és Mini 2-vel is tepülök, de ilyent én még nem tudtam csinálni.

2021. júl. 10. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Szirty ***** válasza:
100%

"Tudjátok hogy vannak és ha éppen lát a rendőr akkor betartjátok de amúgy ha nem muszáj akkor ti is szartok rá."


Van neked jogosítványod? Ha nincs, ne is legyen! A közlekedés nem így működik ahogy leírtad! :)

Van az úgy hogy a 30-ast tábla mellett 40-el mennek, de a közlekedők nem szarnak le minden szabályt csak mert nincs rendőr a közelben.

A közlekedésben többen vesznek részt, ez elég fontos momentum! :)

2021. júl. 10. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

"Nekem megdöbbentő...."

Nekem az megdöbbentő, hogy ilyen kérdést ki mersz írni, sőt egyáltalán megfogalmazódik!!

Gyakorlatilag a szabályok be nem tartására szólítasz fel. Akár még feljelentést is tehetnék ellened...

2021. júl. 10. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

# 6


én csak egy hazug suttyó és ráaadásul csóró is vagyok, egy Phantom 3 Advanced-el csinálom meg hogy pár méterrel a fák felett repkedek 4 km távolra. Ha nincs fizikai akadály a drón és a távirányító között akkor minden gond nélkül megy a dolog.

2021. júl. 10. 13:54
 10/15 A kérdező kommentje:

# 7


köszi nekem ennyi elég is. 30-as mellett 40-el. Gyakorlatilag én is csak ennyit csinálok a drónnal.

2021. júl. 10. 13:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!