Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » CB rádió antenna panelház...

CB rádió antenna panelház tetejére megoldható?

Figyelt kérdés

Az ötlet:

A panelház tetején sokkal jobb a vétel, az antennát oda tenném és kb 50 m hosszú koax kábelen hoznám le.

(A szakértelmem kb. a nullával egyenlő a témában.)

Alkalmas egyáltalán a koax kábel ilyesmire? Ha igen, réz, vagy acéldrótos legyen?

Antennából milyen kell, hogy vételre is alkalmas legyen? (Pl DAB használható-e)

Rádióból President Grantra, vagy Baofengre gondoltam.



#rádió #antenna #Baofeng #President Grant
2021. júl. 22. 21:40
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
vhf-uhf sávon 50 méternyi koaxon keresztül kb. semmit nem fogsz befogni, az urh antennát inkább csak az ablakodba rakd ki.
2021. júl. 23. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Csak CB antennát tehetsz fel szabályosan rögzítve, behangolva villámvédelemnel földelve. Nem nehéz de ismeretek nélkül nem fog menni. Én még a 90-es évek elején nyolcadikos koromban tettem fel a tízes tetejére egy alumínium csövekből összehozott negyedhullámút hogy haverral beszélni tudjak néhány km-re. Egész jól jöttek ezen is az állomások és sz@r borús időben nyáron elszóltam vele Ankaráig csupán néhány watton. Aztán elköltöztem és a vidéki házamra tettem fel éppen most nemrég egy sirio penetratort csak úgy hogy jó ha van egy rádióm. 😂
2022. jan. 30. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

#10 semmi értelme a rádióamatőr vizsgának, és ha a kérdező csak hallgatózni szeretne vele, az nem tilos sehol sem.

Adni tilos lenne, de a kutya nem foglalkozik vele, ment már el mellettem nmhh-s autó úgy hogy a kezembe volt egy kézi rádió, és semmi nem történt 😂


Nem hiszem, hogy bárki szemét szúrná egy antenna, tedd úgy, hogy ne lehessen látni, a legtöbb ember azt sem tudja, hogy léteznek ilyen rádiók, úgyhogy bármit mondhatsz nekik.


A rádióamatőrök meg szerintem örülni fognak, hogy te is tagja vagy a rádiózásnak, senki nem fogja megkérdezni, hogy te most valójában amatőr vagy e, vagy csak vettél egy rádiót, ráadásul nekik is van egy frekvencia, amin vannak rádióamatőrök is, és csak lefoglaltak egy frekvenciát, ennyit erről :D


Amíg nem zavarod senkinek sem a kommunikációját nem fognak utálni :D

2023. febr. 13. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!