Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Egy panelházba hogy jön be az...

Egy panelházba hogy jön be az áram?

Figyelt kérdés

Elsősorban nem a lakásokra gondolok mert az megvan hogy mérőtől jön a lakásba. Én arra hogy a trafótól a mérőig hogyan jut el.


Igen a kérdés elég hülyén hangzik de amire gondolok:


Van az utcán egy trafóház és én egy ilyen típusú háztömbben lakok (nem pont ebbe lakok): [link] ,20.7580797,3a,60y,171.74h,99.56t/data=!3m6!1e1!3m4!1s8AlWFaEFYsgV4yUNKBYVSg!2e0!7i13312!8i6656


Na szóval: Igen már írtam hogy az utcán van egy transzformátor ház és onnan ugye nyilván nem úgy jön be hogy villanypóznáról hanem földkábelek segítségével igen de hogy? A trafóból bemegy a pincébe a kábel és úgy az mérőkhőz és a lakásba?


De láttam olyan panelt is ahol a pincében van maga a trafó és gondolom ugyan úgy megy be hogy trafó+mérőóra=lakás?



Elnézést az idióta megfogalmazásomért csak érdekel a dolog.


A válaszokat előre is köszönöm!



2020. febr. 20. 21:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
A földszinten szokott lenni egy elosztó, oda megy a kábel a transzformátorállomásból. Az elosztóból meg fővezetékek mennek felfelé, amelyekről szintenként vannak leágazások, amik mennek a mérőkhöz.
2020. febr. 20. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Én földszinten lakok abba a szekrénybe van ez ahol a mérőórák? Egyébként amikor bemegyek a főbejáraton közvetlen mellette van egy vas vagy fém (nem tudom miből van) mindegy egy szekrény és rá van írva hogy vigyázz 380V na ez még azelőtt van mielőtt felmennél a lifthez azaz a pince lejáró ajtaja előtt van lehet az és lehet nem az a szekrény amiben vannak a mérők? Egyszer láttam nyitva és ott lekapcsoltak valamit és az egész lépcsőházban és a lakásokban sem volt áram...
2020. febr. 20. 21:39
 3/11 anonim ***** válasza:
Valahol a bejárat közelében van egy betápláló doboz, ahova bejön az utcáról a vezeték. Onnan megy tovább a lakásokba az órákhoz, illetve van egy közös óra is, amin a lépcsőházi világítás és a lift van.
2020. febr. 20. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
igen tudom a liftnek és a villanynak van külön is ugyan ott van ahol a lakások mérői van egy a kaputelefonnak is külön és a tv antennának vagy minek mert volt hogy az egyik lement és nem volt adás sehol a lépcsőházban ez furcsa nem tudtam hogy ha lemegy az a bizonyos óra nem lesz adás.. volt hogy lement az összes és a lift is állt
2020. febr. 20. 21:44
 5/11 A kérdező kommentje:
Egyébként szerintem az a betáp doboz amit írsz szerintem az írtam mármint amire az van írva hogy 380V nem?
2020. febr. 20. 21:45
 6/11 anonim ***** válasza:
Igen, az az.
2020. febr. 20. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
értem! És ha az megy onnan a mérőhöz mármint a 380V abból hogy lesz 230V?
2020. febr. 20. 21:50
 8/11 A kérdező kommentje:
De az is elég furi hogy egyszerre ment le az összes még kb 3 éve de csak a földszinti mérők a kettő lakásé meg a lifté, kaputelefoné, lépcsőház világítás, tv antennáé (onnan tudom hogy nem volt adás mert amikor visszakapcsolták az összes órát az még lement vagy 9-szer) és a tetőszellőzőkké. És ez mind este kb 21 körül MIND egyszerre...
2020. febr. 20. 21:57
 9/11 anonim ***** válasza:

"És ha az megy onnan a mérőhöz mármint a 380V abból hogy lesz 230V?"

A kérdező azt hiszi, még át kell alakítani valamit.

De nem.

A 400 volt csak a 3 fázisú cuccok esetén értelmezhető. Mint a lift is.

Egyfázisnál csak 230V mérhető.

2020. febr. 20. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

"a 380V abból hogy lesz 230V?"

inkább már 400 voltról beszélünk, ahogy 230-ról és nem 220-ról, de lényegében lényegtelen :D


4 vezetékes a rendszer 3 fázis és a nulla.

legyen mondjuk 0-1-2-3 a vezetékek - nem így jelölik, majd úgyis megkapom, de így egyszerbb, nem szakértő a kérdező :)


0-1, 0-2, 0-3 vezetékek között 230 voltot lehet mérni

1-2, 2-3, 1-3 vezetékek között pedig 400 voltot

2020. febr. 20. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!