Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Valami elszállt a fűkasza...

Valami elszállt a fűkasza motorjában, mi lehet?

Figyelt kérdés
Szokás szerint indítás után hagytam melegedni a motort, utána szépen tartott gázon elkezdtem vágni a füvet. Alig volt fordulat, erőtlen volt, de gondoltam hogy a szokásos módon tudok ezen állítani, az első kertben jó így is. Nagyjából 3 perc múlva egy nagy pukkanás a motorból, azonnal leállítom, és a blokk tetején fehér füst kezdett szállni, kicsit műanyag szaga volt. Az alany egyébként egy Straus, kínai gép szóval nem lep meg, de mielőtt szét lenne szedve érdekel, hogy találkozott-e már valaki ilyennel. (A kategória nem biztos hogy jó, bocsi.)

2021. aug. 3. 09:50
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Hal' istennek egy hangoskodoval kevesebb!
2021. aug. 3. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hétköznap mit zavar? Remélem csak ironizálsz
2021. aug. 3. 09:57
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Átfordul azóta, érzésre rendben van a forgattyús mechanizmus? Fehér füstöt a párolgó benzinnél lehet látni, ha a forró blokkra kerül.
2021. aug. 3. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Átfordul, érzésre fasza. Lehet, hogy valami tömítés adta meg magát?
2021. aug. 3. 12:02
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Minden lehetséges. Nézd meg a karburátor blokk oldali tömítését, rezgőszelepet, ha van benne olyan.
2021. aug. 3. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Strausban a csavarokon ha van menet, és a furatokban is, amibe tekerték őket sietve, és még végig is érnek rajta, kosz meg sorja sincs a meneten, és meg is húzták esetleg mindet normálisan (nem), akkor sincs hőálló menetrögzítő egy csepp se, hogy ne lazuljanak ki. Szerintem ez lehet a baj.
2021. aug. 3. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, szétkapjuk, aztán fény derül az igazságra
2021. aug. 3. 19:28
 8/8 anonim ***** válasza:
Majd írd meg, sokaknak van ilyen kaszájuk.
2021. aug. 3. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!