Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Bicikli LED-es világítás,...

Bicikli LED-es világítás, irányjelző "építés". Hol kezdjem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A minap láttam két különböző videót, ahol a srácok "tuningolták" fel a saját bringájukat világítási szempontból. ( [link] + https://www.youtube.com/watch?v=Kilp9PSJP4c )

Ez nekem is nagyon megtetszett, ezért szeretnék én is építeni egy ilyet. Nem tökéletesen ezeknek a modelljére, hisz változtatnék benne pár helyen, de az alap ötlet ilyesmi.

Elképzelésem (2 linket csatolok, ha az egyik nem működne):


[link]

[link]


Az akkumulátor után lenne egy Main Switch, amit ha lekapcsolok, akkor semmi nem működik, mintha nem lenne akku.

Könnyen tölthető akkumulátor, úgy értem, hogy csak csatlakoztatom a hálózathoz, mint egy telefont/laptopot.

Az irányjelző 3 állású kapcsoló. Jobbra, balra, kikapcs.

A világításhoz lenne 1 kapcsoló, amivel fel/le lehet kapcsolni, plusz (csak) az első lámpához menne még egy potméter, amivel szabályozható a fényereje, hisz ha mindig maximumon menne, az vakítaná a forgalomban résztvevőket, így csak akkor tekerném fel, ha arra szükség lenne.


Plusz ha nagyon "fullozni" szeretném, akkor egy dinamó a kerékhez, ami tekerés közben töltené az akkumulátort. (Bár úgy olvastam, hogy a dinamó generátor, így nem egyenáram jön róla). - Persze ez már csak egy túlgondolt verzió.


A kérdésem az, hogy miket kell ehhez vegyek? Megépíteni meg tudnám, de abban sajnos nem vagyok otthon, hogy milyen specifikációjú eszközök kellenek ehhez.

Értem én: Akkumulátor, tartozékok a töltéshez, index relé, első LED.

Úgy tudom, hogy 12V-ról kellene üzemeltetni, de az ampert már nem vágom.


Kérlek titeket, a "Ha nem tudod, inkább hagyd"-ot hanyagoljuk.


Köszi szépen, hogy elolvastad! :)



2021. aug. 9. 20:17
 1/7 anonim ***** válasza:
56%

Kerékpáron szabálytalan az irényjelző, úgyhogy csak otthon az asztalon építsd meg a cuccot.


Nem kell 12 volton működnie, elég a 3-5V tartományban működnie. Így gyakorlatilag egy powerbankkal működtetni lehet amit le is tudsz akasztani róla és telefon töltővel feltölteni.

2021. aug. 9. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%

"Kerékpáron szabálytalan az irényjelző"

Semmi nem tiltja. És ha mellé még karjelzést is alkalmaz, akkor nincs aki belekössön.

2021. aug. 9. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A 2. választ lepontozóktól indoklást kérnék ha már itt tartunk.

Egyébként erról van szó:

[link]

2021. aug. 9. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

6/1990. (IV. 12.) KöHÉM rendelet a közúti járművek forgalomba helyezésének és forgalomban tartásának műszaki feltételeiről


Én ez alapján pontoztalak le.

Ugyanakkor a józan ész is azt diktálja, hogy a fenti szabályokat be kell tartani. Ugyanis mind ugyanazokat a szabályokat tanuljuk, azokban pedig a kerékpáros indexet és féklámpát (ezt is sokan mókolnak a járgányaikra) nem oktatják. Tehát veszélyhelyzetet okoz vele az önjelölt villamosmérnök-kerékpáros, mert amíg az autós azt nézegeti, hogy mi a lónak az akámicsodája villog ott, addig 3 másik kerékpárost, gyalogost elüt.

A járműveket azokkal a lámpákkal, fényvisszaverőkkel kell felszerelni ami a fenti rendeletben van, nem többel, nem kevesebbel.

2021. aug. 9. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Értem, köszi a válaszokat.

De akkor a bicikli boltokban árulandó, alig látható is szarok (bocsi a megnyílvánulásomért) miért szabályosak? Vagyis abba se kötnek bele. Nekem is volt már régebben, sose volt baj belőle.


[link]


Nekem pl ez a gagyibb volt: [link]

2021. aug. 10. 06:58
 6/7 Morzsi007 ***** válasza:
Mikor gyerek voltam kb 10 éves a kis Csepel biciklimre szereltem irányjelzőt hátra. 2 vagy 3 állású kapcsoló meg egy nyomógombbak szabályoztam manuálisan a villogást. Jó tudni, hogy más is csinál ilyeneket. Ennek már közel 30 éve 😁
2021. aug. 12. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Mondhatni, meg én is gyerek vagyok, 16 éves.

Mindig tetszett az irányjelző, és a középiskolában vettük az alapokat, így meg tudnám építeni.

Az akkuval lennék bajban csak.

2021. aug. 12. 08:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!