Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ezt mennyire fogadja el a...

Ezt mennyire fogadja el a rendőr meg a műszaki vizsga biztos?

Figyelt kérdés

[link]


Ha nem látszik egyértelműen:


94-es (96 előtti elrendezésű) Swift helyzetjelzőjét meg indexét megcseréltem. Átkötöttem a kábeleket és a helyzetjelző lett az index illetve fordítva. Bekötöttem egy ellenállást az indexhez, így nem villog gyorsabban. A helyzetjelzőbe meg egy-egy 5 wattos izzót tettem, az index búra lap fehér. Tehát alul világít a helyzetjelző és az országúti lámpák mellett fent van az index.


Ezt mennyire tolerálják a sünök?



2017. okt. 6. 19:35
 1/7 anonim ***** válasza:

Az irányjelző csak borostánysárga lehet, a helyzetjelző meg fehér vagy kadmiumsárga. Nem profi a kép, de úgy néz ki, a helyzetjelződ most az egykori irányjelző borostyánsárga színével virít. Ez már önmagában szabálytalan. Az irányjelző a gyári 21 W-os izzóval tudta a neki előírt fényerőt, 5 W-ossal biztos, hogy nem produkálja azt, amit kell neki.

Javaslom egyébként a 6./1990. KöHÉM-rendelet olvasgatását, az ilyen átalakításoknak az ebben a jogszabályban foglaltaknak kell megfelelniük.

2017. okt. 6. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Tunying Jóska!!!

Sem a rendőr, sem a műszaki vizsgabiztos nem tolerálja és egyébként is undorító megoldás. Főleg, hogy a lökhárító a levegőben lóg, a sarkát semmi nem tartja...

2017. okt. 6. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

De most ennek mi értelme volt?

most komolyan :D

2017. okt. 6. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
De legalább nem lekopott, lefingott gumin jár, az már jó.
2017. okt. 6. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Egyébként nem értem, a lámpák melletti az index, az alsó meg a helyzetjelző? Ennek nem gyárilag is így kéne lennie?


A lámpák melletti sárga index az oké is volna, az alsó ami most elvileg a helyzetjelződ az viszont nem lehet ennyire sárga, mint a fotón, azzal baj lesz.

2017. okt. 6. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"Ennek nem gyárilag is így kéne lennie?"

Nem. Ezeken a Swifteken a fényszóró mellett a kis lámpatest a helyzetjelző, a lökhárítóban van az irányjelző. Az 1997-es átalakítással költözött fel az irányjelző a fényszóró mellé, onnantól a helyzetjelző a fényszóróban világított, a lökhárítóból pedig eltűnt az irányjelző lámpatestje.

2017. okt. 7. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ahham. Hát akkor azt tudom mondani, hogy az index jó a lámpák mellett, ha megfelelően erős és sárga, szerintem ez most is így van.


A helyzetjelző lent viszont mindenképp fehér legyen, ez így túl sárga és le is kapcsolják érte, meg eleve zavaró is.

2017. okt. 7. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!