Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Milyen e-cigi készüléket...

Milyen e-cigi készüléket vegyek, hogyan érdemes keverni a folyadékokat, aromákat? Többi alant.

Figyelt kérdés

Most szeretnék e-cigit vásárolni és lenne pár kérdésem:


Azt látom, hogy vannak nikotinos és nikotin mentes alapfolyadékok is. Abban tudnak segíteni, hogy aki kb. napi 20 szál cigarettát szív, annak milyen erősségű folyadékot ajánlanak? Nem igazán tudom a pontos nikotin tartalmat, mert töltöttem. Winston Amber dohány. 4 mg talán. Hogyan kell értelmezni ezt a X mg/ml-ert? Ahogy olvasgattam, aromából 5-10%-ot szoktak hozzá tenni.


A fentiek figyelembe vételével kb. hogy lehet kalkulálni, hány ml bekevert folyadék elegendő egy napra?


Van egy oldal, ( [link] ahol töltenek fel a felhasználók recepteket (keverékeket). Itt a legtöbb keveréknél használnak nikotinos alaplevet és több esetben két féle (különböző PG/VG arányú) nikontin mentes alapfolyadékokat is. Pl.:


Nikotinos alap (12 mg/ml): 50,00 ml

Pg (100% PG/0% VG): 55,00 ml

Vg (0% PG/100% VG): 85,00 ml

inawera dohány 5%: 5,0 %


Egyébként 50-50 aránnyal érdemes kezdeni?


Továbbá arról is olvastam, hogy vannak DL és MTL típusú készülékek is, de ezt az infót nem igazán szokták a termékek adatlapjain feltüntetni. Ezt hogyan lehet kideríteni egy adott készülékről és Ti melyiket javasolnátok?


Én ezt néztem ki:


[link]



Előre is köszi a válaszokat.



2021. szept. 22. 15:58
 1/7 anonim ***** válasza:

Végre valaki utána is jár a dolgoknak, ahelyett, hogy venne valami sz@rt, aztán dobná ki 2 nap múlva.

Először szerintem azt kéne tisztáznod, hogy MTL vagy DL kell-e neked. Hogyan szívod a sima cigit? Pofazacskóba először, vagy rögtön tüdőre? Annak megfelelően válassz készüléket. Ha egy kályhacső átmérőjű driptipet (szopókát 🙂) látsz a kazán tetején, akkor az tuti DL.

Liquidből MTL én 12 mg-ossal szoktam át hasonló dohányzási szokások mellett, úgyhogy azt tudom javasolni. DL max 6 mg, de talán 3 is elég lehet.

A mg/ml-ert úgy kell értelmezni, hogy annyi mg nikotin van egy ml-ben. Tehát ha egy 6 mg/ml-es liquidhez adsz ugyanannyi nullásat, akkor a végeredmény 3 mg/ml lesz.

Az 50-50 PG-VG arány jó lehet, de hosszabb távon majd rájössz, hogy neked mi a jó. Több PG: erősebb íz, több VG: nagyobb gőzmennyiség.

2021. szept. 22. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Kezdd el mondjuk 50/50-es alaplével, és majd meglátod, mennyire jön be. Keverhetsz 30/70-et is, használgatod egy darabig, keversz 70/30-at, használgatod... és majd kialakul.


Amikor én kezdtem az e-cigit, 2014-ben, akkor még volt 24 mg/ml-es liquid. "Hangsen" márka volt, elméletileg dohányos, de olyan volt szívni, mint ha égett gumifüstöt tüdőznék le. Próbáltam 18 mg/ml-t is, még az is sok volt, pedig előtte piros Symphoniából töltöttem a cigit. Utána jódarabig 12mg/ml-est szívtam, aztán szépen lementem 0mg/ml-re, és kidobtam az egészet a francba.

2021. szept. 23. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Tehát, ha jól értem, akkor vegyek 50/50 12 mg/ml alapfolyadékot és ehez adagolja 5-10% aromát és kész a lötty? :)

Amúgy a linkelt készülékről nem írtatok, Ez DL, vagy MTL? Azt mondják, ha dohányoztam előtte, érdemes MTL-el kezdeni.

Ja és azt sem írtátok, hogy egy napi adag az kb. hány ml?

2021. szept. 23. 10:07
 4/7 anonim ***** válasza:

Jó lesz úgy.

Ez az ego aio szerintem alapvetően MTL, de DL porlasztó is van hozzá. Az biztos, hogy nem az a brutál levegős DL.

Egy napi adag az mindenkinek más, MTL-ben kolléga napokig szív 10 millit, én meg amolyan fél-DL-ben 20-at/nap.

2021. szept. 23. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ego AIO kipróbálásra jó, hosszabb távon nem biztos hogy szeretni fogod, ha sokat szívod. A kicsi tartálynak köszönhetően gyorsan melegszik. A liquidet szereti köpködni, ami nem kellemes, főleg ha forró.

A liquidet ha bekeverted érdemes álli hagyni, napokig, de van dohányos, amit hetekig, hogy jó vagy jobb ízt kapjál. Ha nem ismered az aromát, akkor kezdésnek csak 10ml-t keverj be, hogy ne sokat dobj ki ha nem tetszik.

2021. szept. 24. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A köpködéshez csak annyit, hogy ismerős is ilyet vett, és a drip tipben ilyen csigalépcső alakban áramlik a levegő, vagy hogy mondjam. A linkelt szettnél is fel vélem fedezni az átlátszó drip tipben a spirál alakot.

Szóval lehet, hogy ez már újabb verzió, mint amit te próbáltál.

2021. szept. 24. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2021. szept. 25. 13:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!