Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Fényképezőgépre milyen szűrőt...

Fényképezőgépre milyen szűrőt érdemes venni?

Figyelt kérdés
Nikon D80, 18-200mm obival fotózok hobbi szinten.Arra gondoltam hogy veszek hozzá egy polár szűrőt.Lehet vele izgalmas szabadtéri képeket készíteni.Kinek milyen tapasztalat van a polárszűrőkkel?Másik lehetőség a makró előtét lencse.Igazából nincs konkrét célom, de bármelyikkel jó móka lehet, ezért vagyok kíváncsi a véleményetekre.Köszi a válaszokat!
2010. szept. 1. 16:55
 1/5 anonim válasza:

Polár: csilogássokat csökkenti elsősorban vízfelületeen, de betonon is, meg füvön, és szabad szemmel rosszul és alig kivehetően láthatóak némely felhők, a polár szűrő előhozza őket, úgy mint egy napszemüveg.


Ha makro előtétnél a close upra gondolsz, azt is tudom ajánlani, mert tényleg jó segéd, elején még kissé furcsa azon a távolságtartományon belül maradni, de idővel belejöhetsz, csak egy kis gyakorlás


sok sikert!

2010. szept. 1. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hamár polár, akkor lineárist vegyél amit lehet forgatni.

Nekem Sony gépem van 74 mm átmérőjű szűrő van rajta, sokat dob a nem fémes reflexiók kiküszöbölése terén.

A cirkuláris nincs olyan jó hatásfokú mint a lineáris.

2010. szept. 2. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Cirkulárist is kell forgatni.Lineárissal nem lesz gond az autófókusszal? Úgy tudom a lineáris nem passzola digitális gépekhez, de akkor rosszul.
2010. szept. 2. 19:35
 4/5 anonim ***** válasza:

Okozhat problémát egyes gépeknél, bár én még sosem tapasztaltam a sajátomnál fókuszálási eltérést a lineáris filterrel.

Kérj egyet kölcsön és próbáld ki előtte.

Az csak legenda hogy a fénymérést is megzavarja.

2010. szept. 3. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

[link]

Olvass utána a témának

2010. szept. 3. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!