Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Milyen víruskezelő (appot)...

Milyen víruskezelő (appot) tudtok ajánlani?

Figyelt kérdés

A laptopom (asus) naponta min. 1 szer újraindul probléma észlelése érdekében vagy csak egyszerűen leáll. Gyanítom, hogy vírusos. Milyen víruskezelőt rakjak rá? Help!

Előre is köszi!



2021. okt. 6. 18:30
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

3 fajta vírus van:

- az ártalmatlan, ami csak bosszúságot okoz. Legtöbb esetben már a böngészőn fennakad.

- súlyosabb, ami miatt egy újratelepítésre lehet szükség, és a vírusírtók nem gátolják meg ezt

- súlyosabb, ami miatt egy újratelepítésre lehet szükség, és a vírusírtók meggátolják ezt

Az első aránya úgy 80%, a másodiké úgy 19,9%, a harmadiké pedig 0,1%. Te ez a 3. ellen keresel programot.

15 éven keresztül használtunk vírusírtókat az egyik itthoni gépünkön. Eset, Kaspersky, Avast meg még nem is tudom, hogy milyen volt. Mindegyikért fizettem, nem egy lopott elavult verziót használtam. Tudod mennyit ért a komolyabb vírusok, zsarolóprogramok ellen? Semennyit. Évente így is bekapott valami vírust a feleségem, mindenféle figyelmeztetés nélkül. A saját gépemen utoljára nekem úgy 10 éve volt vírusírtó telepítve, azóta egyszer sem lett vírusos. Tudod mi a különbség? A felhasználás. Nem kell kétes oldalakat megnyitni és az esetleges támadások 99,999%-a elkerülhető.

Egy rendes vírusvédelem havonta akkora összegbe kerül, hogy sokszor még cégek sem tudják megfizetni. Az előző munkahelyemen 30 gép volt egy belső hálózatra kötve, és úgy a felénél internetelérési lehetőség is volt. Éves szinten 40-en valahány millió Forintba került a cégnek az, hogy egy kellően biztonságosan tudjanak kapcsolódni az internetre. Tehát úgy 2,6 millió Forint per gép. Kedvezménnyel. Szerinted az ingyenes meg éves szinte pár ezer Forintos programok akkor mit érhetnek?

2021. okt. 9. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!