Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Villanyszerelő szaki van?

E0911 kérdése:

Villanyszerelő szaki van?

Figyelt kérdés

Adott egy újonnan áthúzott családi ház, szakember csinálta. Hagytak lehetőséget bővítésre, hogy majd valamikor a melléképületeket "felvillanyozhassuk".

Ez most meg is történt. 3 épület, 1-1 konnektor, villanykapcsoló és lámpa lett beszerelve.

A probléma az, hogy amikor áram alá helyeztük azt a részt, csodálatosan világított minden, ahogy vártuk. De amint bármelyik kapcsolót kapcsoljuk, levágja a biztosítékot.

Miért?



2021. okt. 20. 17:31
1 2 3
 1/29 Szirty ***** válasza:
63%
" szakember csinálta" <-- Ő mit válaszolt erre a kérdésedre? :)
2021. okt. 20. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:

nem értem, mert..

"csodálatosan világított minden"

Amikor világított (mint írod), akkor legalább 1 kapcsolónak felkapcsolva kellett lennie.

"De amint bármelyik kapcsolót kapcsoljuk, levágja a biztosítékot."

Az az egy kapcsoló is a bármelyik része nem? Hogy is van ez?

2021. okt. 20. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:
1-es! Vele nem állunk napi kapcsolatban, így nem szólt semmit.
2021. okt. 20. 17:47
 4/29 A kérdező kommentje:

2-es!

Adott 3 helyiség.

Az elsőben is van 1 konnektor, 1 kapcsoló és egy lámpa, és a másik kettőben is ugyanígy.

Áram alá helyezéskor volt világítás, ahol fel volt kapcsolva a "villany", de ha bármelyiket fel vagy le kapcsoltuk, akkor levágta a főbiztosítékot.

2021. okt. 20. 17:50
 5/29 anonim ***** válasza:
Talán ha részletesebben leirnád az eseményeket? A bövitésnél ki szerelt? Mit szerelt? A feszültség alá helyezésnél a kapcsoloktol függetlenül világitottak a lámpák?
2021. okt. 20. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
100%

Szedd ki az összes villanykörtét és úgy próbáld.

Még anélkül is lehet zárlatos a foglalat.

"ahol fel volt kapcsolva a "villany""

Ott is levágja most? Tévútra viszel most a bármelyikkel!

2021. okt. 20. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:

A házon levő, bővítéshez kialakított 3x2,5mm^2-es vezetékkel elmentem az első épületig, ahová feltettem egy dobozt. Csokival 3 felé bontottam, haladtam tovább mind a 3 helyiségbe ugyanezzel a keresztmetszettel, és bekötöttem 1-1 konnektort. A konnektorokból 3x1,5mm^2-es kábellel kötöttem be a kapcsolókat, amiből ugyanezzel a keresztmetszettel mentem be a fogyasztókba, 1-1 lámpába.

Ha váltom bármelyik kapcsoló állását, levágja a biztosítékot.

2021. okt. 20. 17:58
 8/29 anonim ***** válasza:
100%
Köss ki minden szerelvényt, aztán kezd el egyesével vissza. Ahol jelentkezik a hiba, ott lesz a gebasz.
2021. okt. 20. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Megpróbálom. :)
2021. okt. 20. 18:06
 10/29 anonim ***** válasza:
100%

valamit elkötöttél

nyálazd végig az összes vezetéket, kötést

2021. okt. 20. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!