Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Villanyszerelő szaki van?

E0911 kérdése:

Villanyszerelő szaki van?

Figyelt kérdés

Adott egy újonnan áthúzott családi ház, szakember csinálta. Hagytak lehetőséget bővítésre, hogy majd valamikor a melléképületeket "felvillanyozhassuk".

Ez most meg is történt. 3 épület, 1-1 konnektor, villanykapcsoló és lámpa lett beszerelve.

A probléma az, hogy amikor áram alá helyeztük azt a részt, csodálatosan világított minden, ahogy vártuk. De amint bármelyik kapcsolót kapcsoljuk, levágja a biztosítékot.

Miért?



2021. okt. 20. 17:31
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
Én azt nem értem visszakérdezésem ellenére sem, mitől romlott el (ki nyúlt hozzá, ki kötötte át), azt az egy világító lámpát, ami az első áram alá helyezéskor jó volt és világított!
2021. okt. 20. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
100%
Senki! Rosszul volt bekötve és áram alá helyezéskor már világított is. Lekapcsoláskor meg jött a zárlat.
2021. okt. 20. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 A kérdező kommentje:
Minden gyári állapotban lett beszerelve, teljesen új minden szerelvény, nem lett átkötve semmi. Nem értem a kérdésed, ne haragudj.
2021. okt. 20. 19:44
 14/29 anonim ***** válasza:
100%

Hm.. Akkor az nagyon rosszul volt kötve.

Egy kapcsolóban csak 2 fekete vezeték van (elvileg).

Persze ha kötődoboznak is használják, továbbvinni a vezetéket, akkor lehet benne minden.

2021. okt. 20. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 A kérdező kommentje:

Biztosan én hibáztam. Talán egy duplázásnál szétcsúszott a kábel és a szerelvény. Merev kábellel dolgoztam, eléggé nehézkes volt itt-ott bepasszírozni a dolgokat, hogy elférjenek a kis dobozkákban.

Nőből vagyok, savazzatok nyugodtan. 😀

2021. okt. 20. 19:46
 16/29 anonim ***** válasza:
100%
Hányszor mondtuk már hogy árammal nem lehet játszani ! Miért kell spórolni egy szakin utána meg vakarni a fejed ? És ha nem a lámpa nem világít hanem agyonüt valakit akkor mi történne ? Na mindegy... Kérdésedre a válasz hogy szerintem a világítási körben az egyik kötés nem sikerült összekeveredett a nulla és a fázis így mikor átkapcsolod a kapcsolót összezárod őket ezért old le a biztosító vagy ahogy átkötted a kapcsolót a konnektorból az egyiknél sikerült elkeverni hogy nullát / fázist és emiatt találkozik a kapcsolóban két különböző potenciál. Át kell nézni a kötéseket minden a helyén van e és jó lesz bár én a helyedben hívnák egy villanyszerelőt mert nem csak baleset veszélyes de tűzveszélyes is a barkács szerelés és az új mellékhelyiség porrá válik. (Ui.: jövő hétre mé van szabad kapacitásom :) )
2021. okt. 20. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 A kérdező kommentje:

3 eres kábellel dolgoztam, tehát barna a fázis, kék a nulla, zöld-sárga a földelés... Tudom, hogy mit csináltam, én terveztem meg, és mentem el beszerezni a szükséges anyagot, csak valamit elbaszarintottam. De mit? 😀

Holnap kiderül....remélem.

2021. okt. 20. 19:51
 18/29 anonim ***** válasza:
100%
Az nem lehet hogy a kapcsolóban bekötted a kéket és a barnát de nem figyeltél és a másik végén a kéket nullára kötted ? Több ilyet láttam már nézd csak meg nem e ?
2021. okt. 20. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
100%

"eléggé nehézkes volt itt-ott bepasszírozni a dolgokat"

Látod látod... most legalább tudod milyen nehét nekünk férfiaknak. :D


18: erre utaltam már korábban kétszer is.

Vagy valami nem ér oda ahova kéne, vagy oda ér ahova nem kéne!

Ellenőrizz le, csengess ki minden vezetéket, kötést. A legjobb lenne ha from the rét (legelő-ről) csinálnád! :)

2021. okt. 20. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 A kérdező kommentje:

Bizony, nehéz a Férfiaknak. Hát még azoknak a Nőknek, akik rosszul választottak Férfit. 😂 Nálunk minden munka női munka...

Köszönöm a javaslatokat, át fogok nézni mindent. Ember vagyok, az idegroham kerülgetett végig, míg csináltam, (mert hol van az a szájonb@szott akármi, meg hogy nincs egy normális ki-beb@szott szerszáma, meg hogy a lusta, semmihez nem értő ffját, azt...)így hát hibázhattam.

2021. okt. 20. 20:58
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!