Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Miért veri le néha a kismegsza...

Miért veri le néha a kismegszakítót valami?

Figyelt kérdés

A mai nap délután egymás után többször is megtörtén. Aztán az utolsó visszakapcsolás után egészen idáig nem csinálta, most megint. Felkapcsoltam egy perc múlva ismételten leverte. Miért van az, hogy egy csomó ideig jó? Aztán egymás után 2-3x leveri és megont jó? Mi alapján van ez így?


Úgy könnyebb lenne nyomozni, ha felkapcsolnánk és minden esetben rögtön leoldana. Az a baj, hogy azon van a gázkazán és így éjszaka ha ne adj isten leveri fűtés sem lesz.



2021. nov. 17. 21:58
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
Ilyenkor este már szinte semmi nem működik, tehát túlterhelés nem lehet.
2021. nov. 17. 22:03
 2/23 anonim ***** válasza:
98%
Ez nem zárlat, arra azonnal leoldana. Ez túlterhelés. Minél hamarabb kapcsolod vissza, annál hamarabb fog újra leoldani, mert "meleg" marad a rendszer. Ha hagyod kihűlni, később fog újra leoldani, akár egy órát is simán mehet, ha csak enyhe túlterhelés van (<7% a többlet). Mivel a berendezések áramfelvétele sem állandó, ezért tapasztalhatod, hogy hol gyorsan leold, hol sokáig jó. Az adott körön lévő nagy fogyasztókkal érdemes kezdeni a probléma kiderítését, elsősorban azokra kell gyanakodni, amik elektromosan fűtenek, tehát a gázkazán nem játszik, az nem elektromosan fűt, hanem gázzal, áram csak a vezérlésnek kell. Ha azon a körön van, első körben a mosógép, mosogatógép, szárítógép, villanysütő, villanytűzhely, légkondi lenne a gyanúsított. Ezeket mind húzd ki, ha megszűnt a probléma, egyesével kezdd el visszadugni úgy, hogy egy órát vársz miután bedugtál egyet. Így a legegyszerűbb kideríteni, hogy ki a ludas.
2021. nov. 17. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
A villanyszerelő megoldja majd neked.
2021. nov. 17. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:

Szerintem a gázkazán lesz a ludas.

Van rádiód, nem recsegi be?


Volt régi gázkazánunk pincébe úgy kapcsolt ki meg be, hogy

Fm rádió berecsegett, tv becsíkozódott.


A piezzó már tré volt benne.

2021. nov. 17. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

Biztos, hogy kismegszakító az és nem pedig fi-relé,

vagyis áram-védőkapcsoló ?


(Csak azért kérdem, mert innen nem látom jól.)

2021. nov. 18. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 scamdemic ***** válasza:
100%
Nálam a porszívó csinált ilyet néhány éve, aztán elvittem egy szervizbe, ahol megnézték, és kiderült, hogy semmi baja. Azóta csak a fürdőszobai vagy a konyhai konnektorok egyikébe dugom, mert azoknak 15 amperes megszakítójuk/vezetékük van, a többi szobainak meg csak 10 amperes.
2021. nov. 18. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

Tudom-tudom amit most fogok írni sokan nem értenek vele egyet, de a lakásban nincs FI-relé. Gondoltam a kismegszakító öregedésére is, de egyidőben lenyomna magát a fázist is és a szétosztó kismegszakító közül is az egyiket. Ezek a kismegszakítók C16 osak. Azért nem hiszem hogy a kazán mert 2 hónapos kazán. Most lett cserélve. Illetve a külön védve van egy 10 amperes kismegszakítóval, igaz az lassúbb kioldású B típusú.

Tegnap este 10 óra fele is lement. Visszakapcsoltam, épp hogy beértem mehettem vissza. Aztán amíg el nem aludtam jó volt, utánna valószínű nem sokkal ment le mert a telefon sem töltött fel rendesen és 20 fokba keltem.


4 órakor mikor a család többi tagja közül egy ment dolgozni visszakapcsolta, az is addig tartott amíg el nem ment aztán ismét.

Most én megyek majd, velem is eljátszotta most 2-jára. És most megint bírja.

Nem hiszem hogy zárlat… mert nem rögtön oldd le. Viszont azon az áramkörön ilyenkor a hűtő a nagy fogyasztó. Semmi más. A led lámpák nemigen hiszem hogy túlterhelnék a vonalat.

2021. nov. 18. 05:41
 8/23 A kérdező kommentje:
Rosszul írtam. A B típus gyorsabban old le mint a c.
2021. nov. 18. 05:58
 9/23 anonim ***** válasza:

C16 ra kellene kicserélni a kazán 10-esét. Lehet hogy több folyamatos fogyasztó is azon a körön van, ill. konnektor. Mert ha bedugsz egy 2Kw-os hajszárítót, és még 1-2 fogyasztó megy róla a kazánon felül, a 10Amperes már karcsú!


Egyébként azon az áramkörön a kazánon kívül mi van még?

A külső villanyóránál (ahol bejön az áram) mekkora a biztosíték?

Ha C16-nál kisebb, érdemes nagyobbra váltani.

Fel kellene írni, hogy melyik áramkörön melyik konnektorok vannak.

Lekapcsolod mindet, aztán elkezded a bal elsővel.

Megnézed melyik helyiségben melyik konnektorok működnek. (Viszel egy hajszárítót magaddal, bedug.)Felírod egy papírra. Végigmész az össz áramkörön és kész. Legalább tudod a hálózatot...

2021. nov. 18. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
Ha éjjel is lemegy, amikor nem megy semmi, akkor ott komolyabb gond lehet, akár szivárgó áram, amit a fi-relé dolga lenne megakadályozni, de az ugye nincs, ezért az emiatt jelentkező túlterhelésre reagál a kismegszakító. Érdemes volna villanyszerelővel megnézetni, mert ez veszélyes helyzet, ha a problémás eszközhöz hozzáérsz, meg is rázhat az áram.
2021. nov. 18. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!