Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » A kazán miért zavarja a rádiót?

Puritan kérdése:

A kazán miért zavarja a rádiót?

Figyelt kérdés

Van egy 24 éves Celsius ÖV kazánom, ugyan olyan mint az ÉTI, csak öntöttvas. Pofon egyszerű a vezérlése, semmi elektronika nincs benne. Egy mechanikus szabályzó tartja a vizet a beállított értéken, és egy vezetékes termosztát elveszi, vagy kiadja neki a feszültséget. Állandó gyújtóláng gyujtja be a főégőt.

Ha a gyújtóláng kialszik, egy kézzel nyomkodós piezo "csattogtatóval" lehet begyújtani.


A kazánházzal szomszédos helyiség a konyha, egy fal választja el tőle. Itt van egy kis mini-hifi, aminek csak a rádió funkcióját használjuk. Távirányítós. Ebben a helyiségben van még egy kaputelefon, ami nem telefonkagylós kialakítású, hanem hangszórója van.

Amikor a kazán működik, és a szabályzója ki-be kapcsolgatja a gázégőt a beallított vizhőfok tartásához, a rádió, és a kaputelefon is elég hangosan zúg. A kazán valamilyen rádiófrekvenciás zavart generál, csak azt nem értem, hogy hogyan.

Rákerestem a neten, egyedűl az NMHH honlapján találtam egy utalást a jelenségre, semmi más leírást nem találtam róla.

[link]


Tudja valaki, hogy mi okozhatja, és hogyan lehetne megszünteni?



2021. nov. 21. 14:56
1 2
 11/11 Zzzoli ***** válasza:
Grat! :-)
2021. dec. 21. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!