Klímával fűteni?

Figyelt kérdés

Az új lakásomba klímával lehet fűteni. Nagy a belmagasság, hónapok óta nem lakott ott senki, én sem lakom még ott, de sokszor átviszek dolgokat, dolgozgatok ott, ilyesmi. 25 négyzetméter, de úgy érzem nagyon lassan melegszik fel. A galérián már tök meleg van, de lent még fázom. A másik, hogy ha makd ideköltözöm, akkor most télen menjen folyamatosan a klíma? Mert hideg van, hamar kihül a lakás és hát a fűtést se kapcsoljuk le, ha elmegyünk otthonról. A tulaj azt mondta olcsó szokott lenni a rezsi.

Most itt vagyok 2 órája, megy a 30 fokra állított klíma, de a lenti részen még rendesen hideg van. Nyílászárokkal nincs gond.

Szerintetek?



2021. nov. 29. 14:14
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

mekkora a belmagasság?


m3-hez képest lehet(több mint való) kevés a klíma teljesítménye.

2021. nov. 29. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Hát kb 3 méter, lehet picit nagyobb a lakás 25 négyzetméternél, de azért elég kicsi. Igazából az a kérdés, hogy ha elmegyek innen hagyjam egy alacsonyabb hőfokon a klímát, hogy fel tudja melegíteni, vagy kapcsoljam ki, ha nem vagyok itthon?

Mert így hogy mindig lehül és újra kell melegíteni még azt se tudom mondani a tulajnak, hogy hideg van, mert nem tapasztaltam ki.

2021. nov. 29. 14:30
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Eleve egy elfogadható szinten kellene tartani a hőmérsékletet.

Minden szempontból gazdaságosabb.

Ha lehűl 8-10 fokra, akkor sokkal több idő mire visszamelegszik.

Egyébként egy villanyóra állás napi, héti rögzítéssel vagy ha lehetőség van rá egy fogyasztásmérővel látnád a fogyasztást és ki tudod tapasztalni a leggazdaságosabb működtetést.

2021. nov. 29. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm!:)
2021. nov. 29. 14:59
 5/7 anonim ***** válasza:
74%

"Most itt vagyok 2 órája, megy a 30 fokra állított klíma"


Attól nem fog jobban fűteni, mert te 30 fokra állítod! Az csak az, hogy mikor kapcsoljon ki, de ha 21 fokra állítod akkor is ő max teljesítménnyel fog dolgozni amíg el nem éri, de inkább főlé lő pár fokkal. Egyébként most így nulla fok környékén amúgy sem tud olyan jól fűteni mint tavasszal, és sokkszor megfordítja az írányt, hogy a kültérit leolvassza. Meg eleve egy kihült , hideg falú lakást idő felfűteni.

Nálam folyamatosan megy a klíma fűtésen, semmi értelme kapcsolgatni, majd ő lekapcsol, leszabályoz ha szükséges.

2021. nov. 29. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Alain Delon ***** válasza:
A meleg már csak ilyen, hogy mindig fül van.
2021. nov. 29. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Hőszigetelést neked kell ismerni.


Klímával lehet fűteni. Legrosszabb esetben is 100% os hatásfoka van.

Attól függ milyen a klíma.

Van amelyik -10-15-20-25 fokig tud hőszivattyúval fűteni.

Persze az áruk is ennek megfelelően változik.


H tarifával nem is olyan vészes a költsége.


Gázos sz*pás nincs. Szóval simán jó.


Galériával nagy belmagassággal meg az a gond amit írtál.

2021. nov. 29. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!