Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Szeretnék egy akkumlàtoros...

Szeretnék egy akkumlàtoros napelemes rendszert, ami rásegít a háztartási áramellátásra. Nem szeretnék az országos hálózatra visszatáplálni, elsődlegesen az akksiról szívja az áramot a háztartás, a hálózat legyen a tartalék. Hogyan?

Figyelt kérdés

Például vannak napelemek, töltésvezérlő, egy rakás akksi. És veszek egy "grid tie" invertert amit az akksikra kötök.


Kell arra valami okosság hogy az utcai hálózatra ne tudjon visszamenni áram? Hogy oldható meg hogy elsődlegesen az inverter táplálja a hàzi fogyasztókat, és csak a maradékot vegye a hálózatról?


Erre külön ilyen inverter kell, amin átmegy a teljes házi fogyasztás, és az vezérli, hogy honnan mennyit?



2021. dec. 19. 11:01
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Konzultálj erről egy olyan áramszerelővel aki dolgozott ilyen rendszerekkel. Alapból nem tudsz visszatölteni a hálózatra, ha nem olyan mérőórád van. Az meg hogy honnan jöjjön az áram az a központi vezérlőegységen és annak beállításán fog múlni.
2021. dec. 19. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
57%

"Alapból nem tudsz visszatölteni a hálózatra, ha nem olyan mérőórád van."

Hujjjujuj!

2021. dec. 19. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Minden megoldható, csak legyen plusz 2,5-4 milliód egy szokványos napelem rendszer költségein felül. Kezdetnek itt nézegess:

[link]

2021. dec. 19. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
#3 de én nem akarom megoldani, éppen ezért a szigetüzemről kérdeztem, mert nem akarok az állammal (szolgáltató) szórakozni, sem a lőrinc által árusított nagyságrendekkel túlárazott, visszatáplálásra engedélyezett cuccokat megvenni
2021. dec. 19. 11:46
 5/17 anonim ***** válasza:
34%
Villamosmérnok vagyok, de nem ez a szakterületem. A legjobb tanács, amit itt kaphatsz, hogy beszélj valakivel, aki ért hozzá. Itt elenyésző eséllyel fogsz olyat találni. Ja, és hacsak valami nagyon nyomós okod nincs rá, felejtsd el a szigetüzemet.
2021. dec. 19. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 Zzzoli ***** válasza:
5kW napelem plusz 10kW akkumulátorra lehet most a teljes térítésű lakossági megújuló energia pályázatban pályázni. A baj csak az hogy maximalizálva van benne a lakástulajdonos(ok) jövedelme 4850000Ft ban.
2021. dec. 19. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

#6: nem baj az, mert aki felette keres az 100% önerőből vagy 50% felújítási támogatással is meg tudja csinálni.

És amúgy sok egyéb feltétel is van, pl ablakok ugye..


És amúgy 14kw a maximális pályázható akksi de sok kivitelező 10kw-t ajánl mert amit használnak eszköz 5kw egységben van, szóval így 10 ami kijön.


Mi is kérjük ezt az állami támogatást, hatalmas segítség lenne nekünk.

2021. dec. 22. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

"Hogy oldható meg hogy elsődlegesen az inverter táplálja a hàzi fogyasztókat, és csak a maradékot vegye a hálózatról?"

A négyes kommentedben azt írod, hogy a szigetüzemet kérdezted. Akkor mi a túrónak akarod a maradékot a hálózatról? Vagy mégsem a sziget üzem érdekel? A szigetüzem azt jelenti, hogy le van vágva a vezetéked a villanyoszlopról. A semmi közepén, egy tanyán vagy sziget üzemben, ahova nincs bevezetve az áram. És ha kifogy a méregdrága aksid töltése, akkor a dízel aggregátorod indul el. Ez a sziget üzem.

2021. dec. 22. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

#8: mondjuk ha már dízel aggregátor.. Vajon megéri az akku vagy olcsóbb egy dízel aggregátor arra az időszakra ha nem süt a nap?

Persze pályázat miatt nyilván kérjük az akkut is, csak elméleti kérdés.

2021. dec. 22. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

#8 azt akartam ahogy írtam hogy le legyen vágva a vezeték a villanyoszlopról, semmi se menjen ki, csak be.


Az aksik nem volt méregdrágák, ingyen volt. És még fog jönni onnan ahonnan ez jött még több.


Nem kell dízel aggregátor, hanem rezsicsökkentés, államtól való függetlenedés kell.

2021. dec. 22. 16:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!