Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » LED "izzókon" hol látható az...

LED "izzókon" hol látható az üzemóra-fényáram csökkenés feltüntetése? UltraTech LED konkrétan. (pl L80B10)

Figyelt kérdés
A csomagoláson nem találom.

#LED #ultratech
2021. dec. 22. 18:58
 1/7 anonim ***** válasza:
63%

Olvasgass..

[link]

2021. dec. 22. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Olvasgattam...

[link]

De hol van ez feltűntetve, azt nem találom...

2021. dec. 22. 20:00
 3/7 A kérdező kommentje:

Itt is olvasgattam...

[link]

2021. dec. 22. 20:00
 4/7 anonim ***** válasza:
63%
Felesleges ezeknek a kamu 50 ezer óra és hasonlóknak hinni. Építettem Cree Power LED-ekből akvárium világítást, hűtőbordára szerelve aktív hűtéssel és megfelelő áramgenerátoros táppal 90%-on hajtva, aztán úgy 8 ezret bírtak ki, utána hetente, kéthetente ment ki 1-1. Ott is úgy hírdették, hogy ilyen meg olyan sokat kibír
2021. dec. 22. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Más műszaki eszközökön sokkal fontosabb adatok sincsenek megadva.

Írj forgalmazónak, ha nem válaszol írj a gyártónak.

És kapsz egy adatot, ami szerint (pl.) 5 év múlva lesz ennyi meg annyi.

Mondjuk megéri a fényforrás és Te is.

Meg tudod egy reklamációhoz HITELT érdemlően megmérni (hogy ők is elhiggyék)és elfogadtatni, ha nem annyi mint az ígéret.

És azt is tudod bizonyítani, hogy ezen élettartam alatt semmiféle adatot nem léptél át vele? Hőmérséklet, tápfeszültség stb.

Na így reklamálj...

2021. dec. 23. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Kérdező! Ott van, amit a 3. válaszodban linkeltél. Idézet onnan:

„A névleges élettartamot L-el jelölik és mindig tartozik hozzá egy B-vel jelölt szám, mely a meghibásodási arányt jelöli. Például az L80B10 30000 h azt jelenti, hogy 30000 üzemóra után a LED-lámpák legfeljebb 10%-a lesz oly módon hibás, hogy a fényáramának kevesebb mint 80%-át adja le.”

A szöveg alatt a grafikon is mutatja ezt. Ha neked olyan lámpád van, amire 50000 óra van írva, akkor a 30000 helyett írd a fenti szövegbe, hogy 50000.

Persze, ahogy írták is, egyáltalán nem biztos, hogy a lámpád megéri ezt a kort, lehet, hogy hamarabb, vagy jóval hamarabb tönkremegy. Egyébként, ha el is érné ezt az üzemidőt, akkor sem igen vennéd észre a fényerőcsökkenést, mert ez nem egyik pillanatról a másikra történik, hanem folyamatosan. Legfeljebb úgy vehetnéd észre, ha a használtat egy ugyanolyan típusú új lámpa fényáramával összehasonlítanád, de felesleges ilyenekkel foglalkozni.

2021. dec. 23. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi.
2021. dec. 23. 18:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!