Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Ha egy számítógépet (pc,...

Ha egy számítógépet (pc, laptop) szeretnék egy kamerarendszer (AHD, IP) működtetésére használni, akkor milyen plusz hardverre van szükség a kamrák és a számítógép összekötéséhez és kommunikációjuk biztosításához?

Figyelt kérdés
A "plug and play" kamerarendszerekhez általában kínált saját rögzítő egység (AHD, hibrid, NVR, ...) helyett egy számítógépet szeretnék a rendszer kezelésére használni, kezdetben valamilyen ingyenes szoftverrel.

#IP kamera #kamerarendszer #kamerarendszer +PC
2022. jan. 6. 09:17
 1/5 anonim ***** válasza:

Ezt nézd meg, ha windowsra szeretnéd:

[link]

2022. jan. 6. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a linket, de nekem úgy tűnik, hogy ez 'csak' szoftver. Nagyon jónak látszik, de engem első körben az érdekelne, hogy a meglévő kameráimat (hagyományos analóg 960H, AHD (2Mp)) és a jövőben megvásárolni szándékozott IP kamerákat fizikálisan milyen egységen (hardver) vagy egységeken keresztül tudom összekötni egy PC-vel.


Az IP kamerákkal talán nem is lenne gondom, mert gondolom egy routeren keresztül kezelhetők. De mit lehet tenni analóg kamerákkal? Milyen egységen keresztül lehet őket láthatóvá, érzékelhető tenni a PC számára?

2022. jan. 6. 09:39
 3/5 anonim ***** válasza:
Ja, hogy analóg. Bocs, felületesen olvastam.
2022. jan. 6. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"De mit lehet tenni analóg kamerákkal? Milyen egységen keresztül lehet őket láthatóvá, érzékelhető tenni a PC számára?"

Digitalizáló kártyának hívják.

Alapvetően olyat kell keresni, ami kompozit videó bemenettel ( [link] ) rendelkezik.


Ha több kameráról van szó, érdemes olyan digitalizáló kártyát keresni, amin több bemenet és - a gép terhelésének csökkentése céljából - hardveres kódolás van (azért is érdemes ilyenben gondolkodni, mert ezeket ilyen célra gyártják). Ilyesmiket gyárt többek között a Geovision:

[link]

2022. jan. 6. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az információkat és linkeket.
2022. jan. 6. 11:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!