Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hogyan tudhatom meg bitosra...

Ladanyizsoltsam kérdése:

Hogyan tudhatom meg bitosra hogy a hangfal vezetékén melyik a potitív?

Figyelt kérdés
nem akarom szetszedni és nem vagyok benne biztos hogy melyik a pozitiv kábel
2022. jan. 11. 17:46
 1/9 anonim ***** válasza:

A vezetéknél magánál nem kell tudni melyik a pozitív illetve negatív.

A lényeg, hogy az erősítő + pólusát kösd a hangszóró + pólusához.

Akkor már a negatívot el se tudod rontani.

Akár ugyanolyan színű vezetékeket is használhatsz.

De általában még páros hangszóróvezetéknél is láthatóan meg lehet különböztetni egyiket a másiktól azért, hogy ne kelljen műszerrel kimérni és megjelölni.

2022. jan. 11. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ránézésre.
2022. jan. 11. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Rákötsz egy 1,5 V-os elemet, aztán rákötöd fordított polaritással is. Az egyik esetben a hangszóró membránja befelé, a másikban kifelé mozdul el. Amelyik vezetékhez volt kötve az elem pozitív pólusa, amikor a membrán kifelé mozdult el, az lesz a hangszóró pozitív vezetéke. Egyébként valahogy meg szokták jelölni.
2022. jan. 11. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

#1-nek:


Nem mindegy.


Helyes bekötésnél a membrán a nyugalmi helyzetétől kifelé mozog, fordítottnál befelé. A lengőtekercs nagyobb hangerőnél már ütközni fog a vasmagnak, és recsegni kezd.

2022. jan. 11. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Kérdezőnek:


#3 írta jól.

2022. jan. 11. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítséget!
2022. jan. 12. 14:35
 7/9 anonim ***** válasza:

#4-nek: Mi ebben a hiba?

Én ezt írtam:

A lényeg, hogy az erősítő + pólusát kösd a hangszóró + pólusához.

Nagyon zárójelben, de még ez is csak sztereo erősítőnél számít, ott kell "egyeztetni", hogy a hangkép jó legyen.

Mono erősítőnél mindegy..

Amúgy: a zenei jel tulajdonképpen színuszos váltakozó áram, amelynek van pozitív és negatív szakasza (azaz cserélődik a + -)és ezek nagysága jó esetben egyforma, így hangszóró ugyanakkora kitérést kell tegyen befelé és kifelé, és egyik esetben sem verődhet.

2022. jan. 12. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

#7-nek:


Bocs.

Csak az első sort olvastam, és letudtam annyival hogy "megint egy okoska".

2022. jan. 12. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Van ez így..

Nekem van egy sztereo beállító mérőlemezem, ez persze még a HiFi és sztereo (mondhatni) mozgalom hajnaláról.

Ha a két hangláda egy fázisban kapja (ezért van + és - a hangszóróknál, és nyilván nem a nem létező, egyenáram miatt)akkor a gongütés középen éled és jobbra-balra terjedve,halkulva fogy el, rosszul (nem egyformán kötve) kétoldalt éled és középre húz és itt hal el.

2022. jan. 12. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!