Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » A világ mikor fog átállni a...

A világ mikor fog átállni a "hosszú távra gyártásra"?

Figyelt kérdés

Nos van egy elméletem! Miszerint minden műszaki cikket mint hűtő, mosógép, tv, számítógép és ehhez hasonlókat nem 1-2-5-10 pár évre kéne gyártani, tervezni

hanem 50-100 évre! Tehát 20 évesen vennék egy ilyen terméket és 80 éves koromig használnám! Tehát élthosszig! A következő sorokban fejtem ki miért tartom jónak az elméletemet.

Az 1. ok, hogy a sok gyártástól nagyon sok az elektronikai hulladék! Már megfulladnánk benne ha nem a csóró afrikaikra zúdítanánk Közép-Afrikába.

Még ha esetleg lenne újrahasznosítás akkor még oké volna.

A 2. ok: egyre fogynak az ásványok! Mi lesz ha már nem lesz mit kitermelni? Tehát elfogy a kobalt, elfogy a réz, a vas stb. Tudtátok, hogy 2050-re hiánycikk lesz a homok? Nem vicc, komolyan!

A 3. kérdésem, hogy miért nem lehet olyan terméket tervezni - akármelyik termékkategóriában - amitől "holnap se lesz jobb"? Tehát nem lehet a csúcsot kitalálni? Amolyan "ultimate" terméket?

Erre mindjárt jöhetnétek, hogy akkor a kereskedelem bedöglene, bezárhatna az összes műszaki cikk bolt. Ez igaz ugyan de mi a fontosabb? A földünk vagy a gazdaság?

Szerintem akkor is az én nézőpontom fog elterjedni idővel, anélkül, hogy ezt hirdetném. Lásd a fenti érveimet! Kényszerűségből!

Vagy tudja valaki cáfolni?



#gazdaság #műszaki cikk #nyersanyaghiány #elektronikai hulladékok
2022. jan. 19. 04:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Javaslom neked a great reset cikk elolvasását, ha véletlenül nem onnan plagizáltad az ötletet.
2022. jan. 19. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Nem érné meg.

Gondolkodj a gyártó fejével. Miből lesz több profitod? Ha eladsz valamit x értékben és y időnként újra veszik (pl telefont veszel 100ért majd 2 év múlva megint), vagy ha egyszer megveszel valamit?

Meg persze a technika is fejlődik.

2022. jan. 19. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

azért nem lehet 50+ évre gyártani mert a technológia folyamatosan fejlődik, 2 évente olyan fejlesztések jönnek mindig amik egy idő után elengedhetetlenek. ez legjobban telefonoknál látszik, elején jó volt a 4gb meg 2mp kamera, aztán a hatalmas 16-32 gb tárhely és 12mp kamera, ma meg az emberek 128gb alá nem mennek új telefonnál és kamerába is 48-64mp az alap + 3 másik mellé (igen tudom nem csak a megapixel számít)


ha kevés lesz a nyersanyag akkor drágább is lesz, a gyártó pedig a legolcsóbb megoldást választja, újrahasznosít


"ultimate" terméket pedig nem lehet kifejleszteni mert folyamatosan fejlődik az emberiség és ezt nem lehet megállítani. legtöbb ember mindig többre vágyik és amire igény van arra kapnak a gyártók is


persze jó lenne ha így meglehetne állítani ezt a nagy pazarlást, szennyezést, de nem lehet kivitelezni még (szerintem)párszáz évig.

2022. jan. 19. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
87%
60 évvel ezelőtt volt mondjuk fekete-fehér tévé, monó rádió, 1-2 szovjet számítógép az országban, kevés vonalas telefon, ez hiányzik? Eddig hány mobilt vettél? Azok újak voltak? Nonszensz amit írsz. Mellesleg most is vehetsz termékeket hosszú távra, persze az ársáv másik oldalán, valamit valamiért.
2022. jan. 19. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
40%

A 6-7 éves telefonra már nem adnak ki új szoftbereket. Majd szerinted lesz olyan gyártó aki biztosítja 60-70 év után is a támogatást?

Megöli a fejlődést a szánalmas elméleted.

2022. jan. 19. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
49%
#5 ez a szintű pazarlás meg a Földet öli meg...
2022. jan. 19. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
65%

6. meg kéne találni az egyensúlyt. A normálisabb gyártók igyekeznek szinte teljesen cokettő semlegesek lenni és szinte 100%ban újrahasznosított anyagokat felhasználni.

De amig a bolond felhasználó nem oda teszi hulldékot ahova kell és azt nem hasznosítják újra addig majdhogynem teljesen mindegy mennyi a termékciklus.

Múltkor összevesztem az egyik kérdésnél egy sor barommal, mert lecsesztem a kérdezőt, hogy ne tegye ki a kuka mellé a régi tv készülékét. Én lettem lecseszve a többi bálaszoló által....

Meg ott a tiszti szemétkrízis. Hogy lehet ezt megengedni Európa közepén?

2022. jan. 19. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Hintalow ***** válasza:
100%
Az van, hogy tudnának hosszú távra gyartani, illetve most is vannak ilyen termèkek. Csak az emberek jó rèsze nem fog több havi átlagbèrèrt mosógèpet, vagy 80-100 ropièrt hajszárìtót venni. 🤷
2022. jan. 19. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Azért ne feledjük, hogy vannak időtálló termékek!

Pl. a szomszéd városomban van egy 50 éves autó ami patika állapotú és a gazdája szereti + még luxus is és nem fapados. Kiállta az idők próbáját!

Sok régi 30-40 éves luxus autóban több extra van mint egy 2020-as kispolgári autóban! Akkor, hogy is van ez, hogy "mindig a legújabb a legjobb"?

Talán a számítástehcnikában nem működik de nekem pl. az egyik pc-m 2010-es és tudom, hogy csak 2026-ig tudom használni mert addig támogatott a win 10 a 11 pedig nem megy fel rá a linuxokat meg nem szeretem. Tehát váltanom kell majd. És előbb mint 50 év. De kényszerből! És ez a lényeg! Sok esetben csak muszájból váltunk! Noha ha tegyük fel, hogy még mindig 2001-es 1.7 ghz-es pentiumos gép lenne xp-vel akkor is jelennének meg folyamatosan új szoftverek (hiszen miért ne?)

csak akkor nem nőne a hw igény! És jó lenne? Akkor sem történne "parasztgyalázat". Egy zeneszuerkesztő vagy office vagy akármi ugyanaz mint régen - már amire használjuk. Tehát nem biztos, hogy kihasználjuk az új funkciókat! Hiszen az új technika nem feltétlen megváltás mivel a világon nem lesz kevesebb bűn, környezetszennyezés, betegség stb.

De mondom: ha lenne újrahasznosítás akkor nem volna ez gond de így... fogy minden ásvány!

2022. jan. 19. 17:00
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

"Sok régi 30-40 éves luxus autóban több extra van mint egy 2020-as kispolgári autóban! Akkor, hogy is van ez, hogy "mindig a legújabb a legjobb"?"

Senki nem mondta (itt legalábbis) hogy a legújabb a legjobb. Semmi meglepő nincs abban, hogy egy akárhány éves luxusautó sok tekintetben jobb, mint egy mai, akár középkategóriás. De nem is autókról szólt a kérdés.

"Talán a számítástehcnikában nem működik ..."

Most én is ilyen régi gépet használok tűrhető sebességgel. Az nem igaz, hogy te kényszerítve leszel 2026-ban a cserére. Továbbra is használhatod a Win10-et, ahogy most is sokan használnak (halált megvető bátorsággal...) régebbi rendszereket. Az sem jelent kényszert, hogy nem tetszik a Linux. Mellesleg tudtommal sok régebbi gépre is hivatalosan telepíthető a Win11 egy registry-bejegyzéssel, csak nem garantálnak frissítést... Ahhoz az 1,7 GHz-es Pentiumhoz képest egyébként egy mostani olcsó Celeron erőműnek számít, legalább 10x gyorsabb lehet.

Inkább egyes embereket kellene leszoktatni arról, hogy kizárólag a divat, meg mások képzelt véleménye miatt vegyenek rendszeresen új telefont. Nyilván csak azokra vonatkozik, akiket érint.

A környezet megóvása egyébként nemes cél, támogatom.

2022. jan. 19. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!