Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mi történhetett ezzel az...

Mi történhetett ezzel az alkatrésszel?

Figyelt kérdés

Ez egy riasztó sziréna panelja. Pontosabban egy Signal ps128.

Rádugtam az akkut (hozzáteszem előtte már egyszer rajta volt.) és ez az alkatrész (ellenállás… de nagyobb az átlag kicsiknél…) elkezdett füstölni, meg is égett a külseje. Nem volt sokáig feszkó alatt, gyorsan levettem.


Kérdés hogy miért történt (nem tudom esetleg az lehet e hogy nem polaritás helyesen dugtam rá az akkura… ez tudtommal nem így történt csak találgatózok neme én nem figyeltem), illetve mi ez, és mi lehet a szerepe, ugyanis ennek ellenére úgy néz ki működik.!??

Műszerrel 33 ohm-ot mértem ellenállásnak, de a neten színkód alapján 10mega ohm-ot ír. Lehet elnézem a színkódot.


Előre is köszönöm.



2022. febr. 1. 20:46
 1/6 A kérdező kommentje:

[link]


Itt a kép…


Arra a kék ellenállás vagy induktivitás-ra gondolok. Egy kék alkatrész van a nyákon.

2022. febr. 1. 20:50
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem polaritás gond nem lehet. Ott van egy dióda erre az esetre. Mekkora az akku feszültsége?
2022. febr. 1. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az egy ellenállás, mellé van írva, hogy R1. Rossz irányból nézted, a színkód szerint barna-kék-fekete-barna: 16 Ω ±1%. Nem látszik megégettnek. Hogy mi lehet a szerepe és mitől füstölt, azt így ránézésre nem lehet megállapítani. Ahogy 1-es írta, szerintem sem lehet polaritás probléma, úgy néz ki, bár nem teljesen biztos, a D1 dióda a fordított polaritás ellen véd.
2022. febr. 1. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ez nem a sérült elemet tartalmazó kép. A színkód olvashatósága miatt ezt töltöttem fel.
2022. febr. 2. 06:51
 5/6 A kérdező kommentje:
2-es. Az akku feszültsége 12V 4A
2022. febr. 2. 06:52
 6/6 anonim ***** válasza:
Attól még a dióda lehet rossz, az ellenállás is, de most így nem lehet megmondani főleg, hogy ez nem is az a kép. Biztos, hogy egy kis értékű ellenállás, de megmérni úgy tudod, ha kiemeled az áramkörből. Akármelyik kondi is lehet rossz benne. De ha működik, akkor nagy gond nem lehet.
2022. febr. 2. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!