Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Aki mostanában, egy két éve...

Aki mostanában, egy két éve szereltetett fel napelemes rendszert a tetőre mi a tapasztalata megérte?

Figyelt kérdés

2022. febr. 2. 13:17
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
Még nem lehet tudni
4 szavazat
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem, de ha egyszer itt is olyan árak lesznek mint a világon akkor egyből nmegéri.. Most egy bukásnak tartom.

Én vettem a cuccokat szereltem fel, csak a papírokért fizettem, így olcsón úsztam meg, összehasonlítva ismerősökével nagyon jó hatásfokom van. De így is 6 év a megtérülés, de 6 év mulva nem ingyen lesz, hanem 6 évesen már csak a kamatokat buktam évi 5% esetén kamatos kamattal nézve 30% plusz tehát kamatostul nézve 8-9 év lesz mire visszajön az ára, és ekkor lesz egy 9 éves rendszerem.


Amiből az inverter ki tudja hogy tönkre megy e, mert ha igen, akkor ez az idő csúszik még kifele.

2022. febr. 2. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha kb. 8 év alatt visszatérül egy befektetés, az évi 12,5 % hozamnak felel meg. (Igaz, nem kamatos kamattal számolva.) Az inverter garancia 20 évre is hosszabbítható. pl. Froniusnál. A napelemek élettartama 25-30.
2022. febr. 3. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ez így lenne, ha eladnad akkor a napelem rendszert szereléssel együtt de újként. Ez ugye elméleti pénz.


De a szerelési munkát nem tudod eladni és a napelem rendszer se új.


Példa; 8 év alatt megtérül, 24 év élettartam 1 millió bekerülés.

Ha 8 év alatt terül meg, tehát hoz 1 milliot akkor 24 év alatt 2 milliód lesz (3 lesz de 1et előre fizettel) és egy kuka napelem rendszered ami veszélyes hulladék értéke nulla.


Tehát ez hosszutavu befektetés, ami 24 év alatt duplazik, és még foglalkozni is kell vele, és semmi garancia nincs rá hogy nem kell rá költeni.


Mint írtam a nyereség az esetleges ár emelkedés esetén elérhető többlet mert a Magyar energia árakkal vacak ajánlat.

Én a tudás miatt raktam össze mert érdekelt, nem üzlet volt

2022. febr. 3. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

ha nem lenne ilyen drága. plusz bürokrácia. 40 Ft/kWh-nál nem éri meg.


na de meddig lesz ennyi? meddig fogják felcsűrni a 40 forintos árat? ki tudja.

2022. febr. 23. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!