Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Olvastam hogy a magyar villany...

Olvastam hogy a magyar villanyfogyasztás 26%-a lakossági felhasználású, 15%-a veszteség és a maradék 59% ipari felhasználás. Szerintetek a vonatok, metró, közvelágítás, iskolák, plázák, irodák minek számítanak? Alább még írtam pár kérdést.

Figyelt kérdés

Kiszámoltam hogy az egy főre eső lakossági napi villany fogyasztás 3 kw körül van. Az nem kevés? Mármint nálam kb. annyi, de én panelben élek és nem klímázom. Sokan villannyal fűtenek és vannak akik elektromos autót használnak. Van aki kertészkedik, klímázik, elektromos autót használ, bitcoint bányászik, kendert termeszt, műhelye van, nagy gamer, stb...

A teljes villanyfogyasztás 1 főre 1 nap 12kw. Ez nem nagyon kevés? A vonatok, az irodák, a közvilágítás csak úgy zabálják a willanyt. Én pl. CNC programozó vagyok. A gépek átlag fogyasztása amikkel napi 10 órában dolgozom 20kw/óránál kezdődik. Többnyire egyszerre 2-3 gépen is dolgozom, hosszan dolgozik egy adott gép. A melóban még plusz fogyasztás az elektromos fűtés, a klíma, a kompresszorok, a hatalmas csarnok bevilágítása.

Esténként meg képzésre járok, ott is fogyasztanak rendesen a gépek.


2022. febr. 7. 16:52
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Linkelem a forrásomat: [link]
2022. febr. 7. 16:53
 2/15 A kérdező kommentje:

10 milás népességgel számoltm: [link]

9,75 mila elvileg, de rengeteg a vendégmunkás meg a túrista. Nyugodtam kerekíthetünk.

2022. febr. 7. 16:54
 3/15 anonim ***** válasza:
Nekünk havi 140 kw fogyasztásunk van(panel). Egy kombinált hűtő, 200 literes fagyasztó, két lap tv, egy számítógép, egy mosógep. Led izzókkal világítunk. Én ezt is sokallom. 3-an vagyunk
2022. febr. 7. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem egészen értem mi a kérdés mert a válasz benne van a linkben. 26% lakossági felhasználás ezek magyarország háztartásai, 59% ipari felhasználás tehát minden ami nem lakossági, ide tartoznak a gyárak, üzemek, kereskedeli és vendéglátóhelyek, közületek, irodák, elektromos üzemű járművek szolgáltatói hogy a legfontosabbat említsem és 15% hálózati veszteség és belső felhasználás. Az tévhit hogy a közvilágítás energiazabáló lenne a 90-es évek óta energiatakarékos üzemű és néhány éve már a led tecnólógia is lényegesen csökkenti a fogyasztást de ugyanúgy nem energiazabáló a metró/troli/villanyvasút sem mert transzformált nagyfeszültséggel üzemelnek aminek nincs akkora energiafogyasztása és sokkal jobb a hatásfoka(energiatényezője). Tehát a forrásban lévő adatok valós számoknak tűnnek és hihetőek.
2022. febr. 7. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Szirty ***** válasza:
4%

"A teljes villanyfogyasztás 1 főre 1 nap 12kw. Ez nem nagyon kevés?"


Ne keverjük a kW-ot a kWh-val!

2022. febr. 7. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

3: Akkor nálatok pont a fele jut egy főre mint nálam. Lehet emeli a számlát hogy egy főre jut a hűtő, mikrózom, hajat szárítok, gyakran mosok, néha játszom a szét OC-zott régi gépemmel. Azért a ti fogyasztásotok szerintem átlag alattinak számít.

4: Igazad lehet, valószínűleg a vonatokat és hasonlókat is ipari fogyasztásnak tekintik. Én azt nem értem hogy lehet ilyen kevés. Napi 7,2 kw jut az ipari fogyasztásra. Az én munkahelyemen a napi 7 kw-nál óránként jóval több elmegy csak egy gépre, hát még egy emberre számolva. Más munkahelyek is fogyasztanak, még egy iroda is többet fogyaszt ennél.

Ha csak a lakossági fogyasztást nézzük akkor is nagyon kevés. Sok ismerősöm van aki villannyal fűt, főz, melegíti a vizet, klímázik. Csak a penelben is már a szomszédság nagyobbik részénél van klíma, csak én vagyok ilyen meleg vérű. Lehet elkéne mennem valami társadalom tudományi képzésre csak hogy megtudjam hogy lehet ez.

2022. febr. 7. 17:43
 7/15 A kérdező kommentje:
Azt hiszem ezért nem szabad füstölnöm. XD Ilyenkor mindig nekiállok megfejteni a világot, de pont ilyenkor túl hülye vagyok hozzá.
2022. febr. 7. 17:48
 8/15 anonim ***** válasza:

Alapvető fogalmakkal nagyon nem vagy tisztában... Ez a platform nem elég arra, hogy világosságot gyújtsunk a fejedben. Úgy, meg pláne nem, hogy be vagy állva mint a körút.... :D

A jobb felső sarokban van egy piros X, azt nyomd meg!

2022. febr. 7. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
8: Megnéztem google térképen, a körút most pont nincs beállva. A jobb felső sarokban meg csak pókhálót látok. :-) Azért kösz a kommentet, peace.
2022. febr. 7. 18:13
 10/15 anonim ***** válasza:

Mi olyan 120-130kw-t fogyasztunk havonta négyen panelban (van klíma, ami a nyári hónapokban kicsit megdobja az órát, de akkor se nagyon megyünk 160kw fölé).

Azt is vedd figyelembe, hogy sokan élnek nagyon szerény körülmények között, így nem engedhetik meg, hogy "pocsékolják" a villanyt (kisnyugdíjasok, szegregátumokban élők, stb.), ők szerintem eléggé lehúzzák az egy főre eső fogyasztást. Léteznek olyan háztartások is, amiben élnek mondjuk 5en vagy 10en, de be sincs kötve a villany a házba, mert egyszerűen nincs rá pénz.

2022. febr. 7. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!