Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Mitől emelkedhetett meg a...

Mitől emelkedhetett meg a havi villanyfogyasztásom?

Figyelt kérdés
Észrevettem, hogy kb. 30 egységgel megemelkedett az utóbbi 3 hónapban, júniustól kezdve. Utóbb kb. 18 napot nem is voltam otthon, csak a hűtő ment és mégis magas lett a havi fogyasztás, ezért számomra az lett gyanús. Létezik olyan, hogy a nyári hónapokban jelentősen többet fogyaszt a hűtő? Lehet ez az oka? Tavaly ellenben nem volt ilyen jelenség.

2015. szept. 16. 22:15
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha nyitva maradt az ajtaja.
2015. szept. 16. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
87%
Naná, hogy létezik, melegebb a környezete, intenzívebben kell hűtenie.
2015. szept. 16. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha nagyon meleg van, nyilván több energia kell a hűtéshez. Tavaly azért nem volt tartósan 35 fok felett a hőmérséklet, most meg szinte egész nyáron kánikula volt. Nem tudom, mit értesz 30 egységen. A másik lehetőség, hogy valaki, akinek kulcsa van a házhoz, használta, amíg nem voltál otthon. Vagy a légkondi is megnyomhatta abban az időszakban, amikor otthon voltál.
2015. szept. 16. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet hogy valaki lopja az áramot? Most viccen kívül mondom. Én családi kertes házban élek, kint a udvarunkon a másik kis házban amit műhelynek és garázsnak használok van külső konnektor felszerelve. És ugye az előző tulaj úgy oldotta meg az áram kivezetését hogy a garázs egyik oldal falán vezette ki a vezetéket a konnektorig ami kb 15 centire van a szomszédtól igaz van kerítés. De a szomszédom megtalálta a kábel dobod és ott ügyesen bevezette az ő vezetékét és arról húzta le az áramot át hozzá amiről többnyire a barkács gépet meg télen az olaj radiátort üzemeltette amikor lusta volt fát vágni. Aztán amikor nekem jött a magas villanyszámla, akkor majdnem elájultam, és hívtam ki egy ismerőst hogy mérje körbe mi fogyaszt annyit hogy magas a számla. eleinte a villany bojleren gyanakodtam ami tényleg sokat fogyaszt de haver szerint ennyit nem szabadot volna, és akkor az összes létező konnektort körbe mértük. Aztán végül nem találtuk meg az okokat de akkor ugye csináltuk azt hogy az össze kismegszakítót lekapcsoltuk és egyesével felkapcsoltuk egy helyiségét és figyeltük mennyire pörög az óra. Amikor a garázsé jött egyből pörgött mint állat. Na akkor egyből körbe néztünk mi lehet ott. A haverom látta hogy külső vezetéssel lett kivezetve a konnektor a garázs külső falára így követte a vezetéket és bizony észrevette hogy valaki bele kontárkodott a kábel dobba. Na akkor egyből értesítettük a szolgáltatót a dolgokról és a rendőrséget a dolgokról. Peren kívül én meg tudtam egyezni a szomszéddal aki kifizette nekem a magas számlát de a szolgáltató ugyan is feljelentette a szomszédom jogtalan áram használatért aki most vakarózhat keményen.
2015. szept. 16. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
62%
Ha 30 egyseg 30 kw,akkor siman lehet a huto, foleg ha regi. Az ami maskor eleg volt 4 hetig minimum,de inkabb 5,a kanikulas honapban 3-3.5 get alattelfogyott, es kellett ujat venni. Tvk mentek csak,meg regi huto, regi fagyaszto.
2015. szept. 17. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
83%

A tartósan magasabb külső hőmérséklet valóban elegendő indok lehet.

Ezen kívül, ha olyan, ami jegesedik és eljegesedett, az erőteljesen meg tudja emelni az áramfogyasztást.

2015. szept. 17. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen, egyrészt az idei nyár rendkívüli meleg volt, a hűtő is többször kapcsolt be, mint korábban.

Másrészt azt írod, hogy közel 3 hétig nem is voltál otthon = nem volt a lakás szellőztetve, befülledt a meleg, ez is további újabb bekapcsolást eredményezett!!!

2015. szept. 17. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat.
2015. szept. 23. 21:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!