Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Olvastam hogy a magyar villany...

Olvastam hogy a magyar villanyfogyasztás 26%-a lakossági felhasználású, 15%-a veszteség és a maradék 59% ipari felhasználás. Szerintetek a vonatok, metró, közvelágítás, iskolák, plázák, irodák minek számítanak? Alább még írtam pár kérdést.

Figyelt kérdés

Kiszámoltam hogy az egy főre eső lakossági napi villany fogyasztás 3 kw körül van. Az nem kevés? Mármint nálam kb. annyi, de én panelben élek és nem klímázom. Sokan villannyal fűtenek és vannak akik elektromos autót használnak. Van aki kertészkedik, klímázik, elektromos autót használ, bitcoint bányászik, kendert termeszt, műhelye van, nagy gamer, stb...

A teljes villanyfogyasztás 1 főre 1 nap 12kw. Ez nem nagyon kevés? A vonatok, az irodák, a közvilágítás csak úgy zabálják a willanyt. Én pl. CNC programozó vagyok. A gépek átlag fogyasztása amikkel napi 10 órában dolgozom 20kw/óránál kezdődik. Többnyire egyszerre 2-3 gépen is dolgozom, hosszan dolgozik egy adott gép. A melóban még plusz fogyasztás az elektromos fűtés, a klíma, a kompresszorok, a hatalmas csarnok bevilágítása.

Esténként meg képzésre járok, ott is fogyasztanak rendesen a gépek.


2022. febr. 7. 16:52
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
10: Abszolut igazad lehet. Valószínűleg a saját közegemből indultam ki. Most olyan körökben mozgok hogy mindenki sokkal gazdagabb nálam. Nyilván vannak mély szegénységben élők akik ezt ellensúlyozzák + gondolom náluk az ipari fogyasztás sem játszik. Otthon ülnek oszt nélkülöznek. Ez olyan mint hogy 10 liter tiszta alkoholt iszik évente egy magyar felnőtt. Én nem iszom szóval valakinek a putriban innia kell helyettem. Én mert gamelek helyettük. A THC fogyasztást nem tudom de ott szerintem hozom az átlagot. :-)
2022. febr. 7. 18:34
 12/15 anonim ***** válasza:
No, hát igen, a közvilágítás teljesítménye a budapestiből megbecsülve úgy 100 MW lehet országosan, míg a magyar igény ilyentájban 6-7000 MW. bár hajnalban lemegy 4-5000 MW-ra.
2022. febr. 7. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Mi 3-an elunk videken kertes hazban. Minden vilannyal megy. Furott kut van ergo hazi vizmu megy. Villanybojler van. 2 fagyaszto, huto, elektromos fozolap es elektromos tuzhely.


Vannak haszonallatok, nekik megy vilagitas, termenydaralo, most telen itato fagytalanito. Plusz barkacsolasok es javitasok amik elektromos szerszamigenyesek. Es az egyeb haztartasi elektromos eszkozokrol nem is beszelve.


Fogyasztas szempontjabol 700-800-900 kwh havonta.

2022. febr. 7. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Az a szitu, hogy rengetegen rendkívül igénytelenül élnek. Pl van egy haverom, rengeteg pénze van. Van egy kis lakása városban, kb egy hűtője van, telefon, laptop, TV, és világítás. Ennyi, az égvilágon semmi más. Még a mosógép is alig megy. 50-60 kwh fogyasztása van egy hónapban. És nagyon sok ilyen ember van.
2022. febr. 7. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
13: Igen, ez reálisan hangzik. Én azt hittem sokan csinálják úgy mint ti, környezetemben legalábbis sokan. Úgy tűnik országosan azért még kevesen fűtenek villannyal, drága a hőszivattyú. Most eszembe jutott hogy sokan egyáltalán nem is fűtenek. Konkrétan az ablakom alatt is laktak csövesek kb. 1 héttel ezelőttig. Csak letosztak egy matracot oszt a tél közepén ott aludtak. Ők tényleg csak kannást fogyasztottak. Szerencsére leléptek, magasföldszinten lakom szóval megvolt az real life Mónika show.
2022. febr. 7. 23:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!