Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Új embernek számít?

Új embernek számít?

Figyelt kérdés
Van egy blogom. Időnként meg szoktam nézni, hány új látogatója volt. Ha ugyanaz az ember ugyanarról a szgépről többször megnézi, az egy megnézésnek, egy embernek számít, vagy többnek?

2022. ápr. 9. 13:31
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha az illető engedélyezi a cookie-kat, akkor tudni fogja a statisztikáért felelős szolgáltató, hoyg ugyanaz az ember.

Ha nincsenek engedélyezve a cookie-k, akkor minden egyes látogatás új látogatóként lesz elkönyvelve.

2022. ápr. 9. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ki a "statisztikáért felelős szolgáltató"? A gmail? Vagy én, mint a blog létrehozója? A cookie-kat mindig a látogató engedélyezi, nem?
2022. ápr. 15. 08:24
 3/4 anonim ***** válasza:

"Ki a "statisztikáért felelős szolgáltató"? A gmail? Vagy én, mint a blog létrehozója?"

A gmail biztos nem, mert az egy levelező rendszer. Te sem, mert nem te számolod a két kezeden a látogatókat. Mivel nem tudjuk, hol, milyen tárhelyen, milyen blogmotort használsz, marad a találgatás, aztt meg nem szeretem...


"A cookie-kat mindig a látogató engedélyezi, nem?"

A cookie-kat mindig a látogató engedélyezi, vagy nem engedélyezi.


Hogy tisztábban láss: a blogod szolgáltatója minden egyes látogató böngészőjében megpróbál elhelyezni egy (több) cookie-t, aminek a segítségével aztán statisztikákat tud készíteni.

Ez a látogató számára a jól ismert "engedélyezi-e..." ablakot eredményezi. Ha a látogatód azt választja, hogy nem engedélyezi vagy csak a létfontosságú cookie-kat engedélyezi, akkor a blogod (pontosabban a mögötte álló szoftver) a későbbiekben nem fogja tudni, járt-e már ott az az ember. HA viszont azt választja, hogy minden cookie-t engedélyez, akkor nyomon követhető lesz, hányszor tér vissza, mely oldalakat nézi meg, stb.

2022. ápr. 15. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2022. ápr. 16. 12:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!