Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Okos villanykapcsoló beszerelé...

Okos villanykapcsoló beszerelése? Nincs 0 ( kék ) vezeték elvezetve.

Figyelt kérdés

Beszereztem egy okos villanykapcsolót ( egypólusú ), amihez kell a 0 ( kék ) vezeték, a jelenlegi kapcsoló mögötti dobozban viszont sajnos csak 2 fekete vezeték van.

4 emeletes " panel", szóval mmfal kábelek vannak a falba vakolva..így azt jelenleg nem szeretném szétbontani.


Valahol van egy doboz is a falban ( elvileg ) de eddig sajnos nem találtam meg. Hiába kopogtattam, sajnos hiába. Próbáltam a megszokott elv szerint ( vízszintesen, és függőlegesen mehetnek a vezetékek ) de így sem jártam sikerrel. Gondolom az is be van vakolva jó mélyen?! A jelenlegi kapcsolót kiszerelve látszik, hogy függőleges irányba mehet, de az is elég mélyen van.


Egyrészt..honnan tudnék 0-t vinni a kapcsolóhoz?

Van a kapcsoló alatt kb 1m-re egy konnektor is, de az más áramkörön van, így ökölszabály szerint onnan nem igazán kellene. A lámpánál van kék..a kapcsolónál viszont nincs..gondolom valahol a falban megy az is.


Nem vagyok villanyszerelő..de a mennyezeti lámpánál lévő kéket nem lehet egy wago-val lehozni a kapcsolóig? Külső kábelcsatornára gondoltam..nem zavarna. Amennyiben ez nem megoldható, mi mást tudnék tenni?


A városban lévő összes szakit felhívtam már, de a többségük ilyen " kis" munkával nem is foglalkozik, másik részük pedig hónapokkal később tudna jönni, mert jelenleg több nagyobb munkájuk van.


A kapcsoló csere ( 0 nélküli verzióra ) sajnos nem opció, mindenképp ezeket kellene használni.


Léteznek vezetékkeresők is, de az olcsó sajnos nem sokat ér némi böngészés után, nemigaz? Ami pedig ér is valamit, az pedig elég drága egy ekkora kis munkához.


Köszi.



2022. ápr. 18. 18:03
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:
0%

"egy lámpányi terhelésért végighúzni.."

Nincs egy lámpányi terhelés.

2022. ápr. 18. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!