Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mi a hivatalos álláspont a...

Mi a hivatalos álláspont a telepítésre kirakott lakókocsira felszerelt napelemmel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Mivel házra elvileg csak hivatalosan lehet napelemet telepíteni, így az érdekelne engem hogy biztonsági őri munkához egy kitelepített lakóautóra mi van ha felszerelek egy napelem rendszert.


Az érdekelne hogy beleköthetnek-e hivatalosan hogy én ugyanúgy napelemet használok csak nem házon.



2022. ápr. 22. 00:08
 1/6 Gugu Gabor ***** válasza:
100%
Nem a napelemre kell az engedély hanem Z inverterre ha vissza akarsz táplálni a hállózatra, ha nem táplálsz visssza a kutyát nem érdekli
2022. ápr. 22. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Szirty ***** válasza:
80%
A napelemhez nem kell engedély. Oda telepíted ahova akarod.
2022. ápr. 22. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
80%

Be is b..na ha kellene rá engedély... bár ne kiabáljuk el, még a végén kitalálja valamelyik nagyokos a Parlamentben! :D

A lényeg, hogy ne legyen összekötve az áramszolgáltató hálózatával, ne tápláljon oda be.

2022. ápr. 22. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"Mivel házra elvileg csak hivatalosan lehet napelemet telepíteni"


Soha nem volt engedélyköteles.

2022. ápr. 22. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek, akkor eszméletlen nagy tévedésben éltem eddig hogy a napelem az engedélyköteles..


Nem lesz rákötve mert áram alapból nincs oda kitelepítve ezért lenne szükségem erre a megoldásra hogy én magamnak tudjam termelni és ne aggregátorral kelljen vacakolnom. Köszönöm mindenki ;)

2022. ápr. 23. 07:10
 6/6 anonim ***** válasza:
500 kW-ig nem kell engedély. Azt meg egy lakókocsi teteje úgysem éri el.
2022. ápr. 23. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!