Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Egy 50 amperórás autó akkumulá...

Egy 50 amperórás autó akkumulátor mennyi ideig tudna működésben tartani egy régi gyengusz laptopot és egy mai okostelefont (S10) folyamatos töltés közben?

Figyelt kérdés

Nem tudom a fogyasztásokat, szóval átlagértékkel is számolhattok, nekem az is elég lenne.


Illetve annak utána olvastam hogy hogyan kell tölteni egy akkumulátort, de az érdekelne leginkább hogy feltöltött állapotban a határértékig nem visszamerített (maximum az akku feléig, nem tovább) akkumulátort mikor kellene újból töltenem.



2022. ápr. 23. 07:15
 1/6 A kérdező kommentje:

Nem értek a fizikához, de számolgattam ami lehet nagy baromság de erre van az oldal:


Nos a laptopnak egy 90W fogyasztást találtam, ami igazából az újabbakra vonatkozik, az enyém biztos kevesebb de nem baj.


Telefonra a gyorstöltést mértem ami ugye kb 100W és ugye nincs 1 óra egy 3000mAh telefon, amit max 10 óra alatt 2x kellene tölteni folyamatos használat mellett.


Tehát a telefon töltés 10 óra alatt fogyasztana ~200W (maximum)

A laptop folyamatos használat mellett 90Wh-nál 900W venne el az akkuból.


Így a kijött 10 órás időtartamra 1100W maximum fogyasztás jött ki. Ha jól tájékozódtam akkor egy 50Ah akkumulátor 220V-ot leadva 11.000W kapacitással rendelkezik, amit ugye nem szabad teljesen kihasználni, szóval 75%-al számolva 8250W a felhasználható mennyiség ami még nem károsítja az akkumulátort. Ezek szerint a laptop+telefont 10 órás napi használattal 7x tudnám használni miután újra tölteni kellene?


Remélem nem hordtam össze orbitális baromságot, de ha igen akkor javítsatok ki kérlek :D :D

2022. ápr. 23. 07:32
 2/6 anonim ***** válasza:
Az autó akksi 12V ad le nem 220Vot.
2022. ápr. 23. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

autó akksi az 12V, 12Vx50Ah az 600Wh

az általad számolt 1100W/10 óra fogyasztásnál ez csak 5.4 órát jelent elméletben, ebből még lejönnek a veszteségek


te 220V 50Ah akksival számoltál ami 18db sorba kötött autó akksinak felel meg

2022. ápr. 23. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Egy átlag laptop akksi 50-80Wh

A telefon 10-20Wh

Ha a 12V-ból 230-at csinálsz, aztán ebbe dugod a laptoptöltőt, telefontöltőt az nagy beszteségeket okoz.

Laptopot mondjuk 5-6, telefont 15-20 alkalommal tudod feltölteni.

Az autóba való indítóakksira pedig nagyon vigyázni kell, nem szabad lemeríteni! Mert megdöglik.

Folyamatos eneria leaádásra sem kifejezetten alkalmas, tehát arra hogy te rágudj valamit és rajta hagyd sokáig, arra nem jó. Az ilyen felhasználásra munkaakkumulátor kell. Mindenképpen kell valami védelmi áramkör is az akksi védelmére!

Illete ajánatos inkább 12V-os töltőt (autóstöltő) használni a telefonhoz és a laptopohoz is, minimalizándaó a veszteségeket.

2022. ápr. 23. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Akkor magyarul ha beszerzek egy invertert amit rakotok az akksira akkor max ~5 orat tudnam hasznalni folyamatosan?
2022. ápr. 23. 10:17
 6/6 anonim ***** válasza:

Talán.

De a pontos terheléstől is füg, attól is hogy milyen az inverter - némelyik rengeteg energiát elhasznál feleslegesen fűtve a környezetét. Az is kérdéses van-e benne védelem és lekapcsol-e az akku merülése esetén.

2022. ápr. 23. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!