Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Akku lemerülése? 12V-os...

Akku lemerülése? 12V-os ólomsavas akku lemerült 3,8 V-ra. ettől végleg tönkrement vagy van esély hogy még jó?

Figyelt kérdés

Rajta maradt egy kis izzó, és mire észrevettem, már csak 3,8 V-ot mutatott a multiméter. de ahogy levettem róla az izzót, elég hamar magához tért, kb 20 perc múlva már 11 V körül volt, és utána automata töltővel sikerült 13,9V-ra töltenem.

Az akku elég új (kb fél éves, és eddig nem igazán volt terhelve).


Vajon számíthatok arra hogy jó lesz ez még, vagy ezzel a lemerüléssel végleg kuka? Ilyenkor valami tönkremegy benne és hiába sikerül feltöltenem?



2022. ápr. 28. 08:36
 1/7 anonim ***** válasza:
Elvileg kuka. Én megpróbálnám párszor lemeríteni és feltölteni, hátha segít. (Veszteni nincs mit)
2022. ápr. 28. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Méresd be. Jártam így én is. Semmi baja nem lett.
2022. ápr. 28. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha magától visszament a kapocs fesz. 11 Voltra akkor talán még jó lehet. Meg ha felbírta venni a töltést és fel is töltött akkor érdemes lenne pár napig pihentetni és időnként mérni a kapocs feszültséget. Ha nem esik le drasztikusan és szépen megtartja úgy hogy nincs terhelve akkor nem károsodott. Meg ha ennyire új nem is lenne szabad tönkre mennie. Persze ha 0 ra merült volna és magától sem állt volna vissza a feszültség 10 Volt fölé akkor valóban kuka lenne, de így még talán használható lesz.


Az élettartama lehet kevesebb lesz de nem feltétlen.

2022. ápr. 28. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Egyszer véletlenül úgy rajtahagyták a gyújtást napokra, hogy az akku a 100 mikroamperes állásban nem mozdította meg a műszer mutatót. :D Aztán még két évig használtam...
2022. ápr. 28. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Próbákozz vele, aztán meglátod... De az biztos, hogy sikerült bevinni neki egy gyomrost és nem fog annyi ideig működni mint amennyit terveztek neki... Vegyél rá egy védelmi áramkört ami lekapcsol 10-10,5V küröl.
2022. ápr. 28. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 puritan ***** válasza:

Valószínüleg használható marad még az akkumulátorod, de kapott egy jó nagy pofont, ami nem tesz jót az élettartamának. Ha sikerül még néhányszor így lemerítened, akkor valószínüleg tényleg csak nehezéknek lesz jó.

Egyetértek az előttem szólóval.

:-)

2022. ápr. 28. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
oké köszi midnenkinek, hát eddig működik, úgy tűnik ... meglátjuk.
2022. máj. 3. 10:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!