Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hogyan hűtenétek le a szobámat...

Hogyan hűtenétek le a szobámat a legkevesebb pénzből?

Figyelt kérdés
Albérletben lakom egy tetőtérben. Most, hogy megjött a meleg szinte kibírhatatlan a benti hőmérséklet. A célom az volna, hogy kizárólag a szobámat kellemesre lehűteni, a legkevesebb pénzből (mivel rezsit nem fizetek, így az energia használat nem számít). Már több mindenen gondolkoztam, főleg a mobil klímákon, de mivel az egyetlen nyílás záró az egy teljesen üveg teraszajtó, ezért a kivezetést szinte lehetetlenség megoldani. Mivel nem az én tulajdonom az ingatlan ezért pl. a beépített klíma kizárva. (Ha más nincs akkor veszek egy új teraszajtót aminek van az alján műanyag rész amit kivágatok és veszek egy mobil klímát amit ki tudok vezetni, de mivel ez elég költséges és sok munka ezért kérdezlek titeket jobb megoldásért.) A válaszokat előre is köszönöm!

2022. máj. 16. 17:07
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
2022. máj. 16. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
16%
2022. máj. 16. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Első körben sötétítés és levegőáramoltatás.


Ha van redőny vagy sötétítő függöny, akkor használd őket bátran! És ne akkor, amikor már odasüt a nap! (Este viszont, amikor már nincs nagyon meleg, épp ellenkezőleg. Sötétítés nem fontos, ablak teljesen kinyit és a külső lehűlt levegővel kora reggelig szellőztetés. /ez persze nyáron, kinti 40 fok közeli hómérsékleteknél máshogy van/)


Ventilátor a besötétített szobában jó dolog, a megfelelő beállításokkal. Aztán ezt lehet a neten található ügyeskedésekkel kombinálni is (hűtőtáskába jég, aztán mini ventillátornak helyet vágni, rátenni majd másik végébe lyukakat vágni).


És mint az autóban, buszon és vonaton: AJTÓ, ABLAK BECSUKVA HA MEGY A "LÉGKONDICIONÁLÁS". Különben értelme nincs.


Ezek eddig a legolcsóbb dolgok.


Ha parkettás a szoba vagyis nem szőnyeg borítású, akkor azzal is lehet játszani, hogy hidegvízzel felmosol, és amíg elpárolog kicsit lehűti a szoba levegőjét (egyszerre nagyobb felületen).

2022. máj. 16. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
71%

Az új teraszajtó és a mobil klíma együtt kb annyiba lenne (árban), mint egy rendes klíma.

A hatékonysága és a zaj, amivel működik nem kis bosszantó tényező lenne.

Munkahelyen nálunk az van.

Ha ügyfél jön és épp bekapcsolt, ki kell kapcsolni, hogy halljam, amit mond.

Igaz, van köztünk egy üveg.

De pl tv nézés mellett nekem már zavaró a hangja.

Szóval, ha nem akarsz klímára költeni, akkor árnyékolás az ablakokra és ventilátor.

Esetleg a tulajdonossal egyezkedni, hogy lelakod a klíma költségét.

2022. máj. 16. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Van olyan mobilklíma aminek van külső egysége és nem a vastag légcsövet kell kivezetni, hanem jóval vékonyabbat. Illetve a külső része az ami zörög, szóval jóval elviselhetőbb. Bár ezek sajnos nem olcsók. De ha továbbálsz a következő albiba, viheted magaddal.


Klasszik mobilklímát felejtsétek el. Nekem volt, nem lehet mellette csinálni semmit otthon. Aludni semiképp sem. Pedig vasutas voltam akkor, vagyis mindenhogyan ment az alvás, kerékpáron ülve is. De a mobklíma mellett sehogy. És ez tetőtérben volt. Inkább izzadtam :D Azt csináltam, hogy amikor elkezdett hülni a kinti levegő, akkor betettem az ablakba egy ventillátort és azzal hűtöttem a szobát egész reggelig.


Cégnél is volt az irodában, ott is kibírhatatlan volt, ahogy előttem mondják: ki kellett kapcsolni hogy halljam a telefont. Arra volt jó, hogy éjszakára beprogramoztam és reggelre lehűtötte az irodát rendesen.

2022. máj. 16. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
61%

"mivel rezsit nem fizetek"


3 fagyasztó hűtőszekrény, nyitott ajtóval, az egyikben jég készítő fagylaltgép.

2022. máj. 16. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mobil klíma. Ha a teraszajto műanyag lehet bele betétet venni. Üveg ki műanyag betét bele azt kivag és kész a kivezetés.
2022. máj. 16. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 xp ali ***** válasza:

1. Légkondival. Nem fogyaszt annyira sokat, mint hiszed. Főleg ha este üzemelteted. És betartod a 2. pontot.

2. Nappal árnyékolni, lehetőleg ablakon kívül, fény és hővisszaverő réteggel, éjszaka szellőztetni (ha nincs kondi).

3. Én néha vizes pólóban aludtam a koliban. 10. emelet, emeletes ágy felül aludtam.

2022. máj. 28. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!