Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Autós inverterrel kapcsolatban...

Autós inverterrel kapcsolatban kérdezhetek?

Figyelt kérdés

Három hullámtípussal találtam. Szinuszos - ez aranyáron megy. Módosított szinuszhullámos és négyszögjeles.

Kiderítettem, hogy a négyszögjeles nem tud forgó motoros berendezést üzemeltetni.

A kérdés, hogy a módosított szinuszhullámos tud-e?


2022. máj. 18. 08:00
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekem egy 1000 wattos inverterem van, es egy 800 wattos furokalapacsot uzemeltettem rola. Sima furogep is megy rola. Probaltam meg heggeszteni is vele inverteres heggesztevel, ugyan beszikrazgatott a palca, de azt mar nem birta.
2022. máj. 18. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Egyszer meg ventillatort is dugtam ra, szoval szerintem a legtobb motoros dolgot viszi.
2022. máj. 18. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Az a nem mindegy, hogy milyen motort kötsz rá. Egy kommutátoros motor - mint ami a fúrógépben van - az egyenirányítja magának. A ventillátor meg lehet hogy darabosan megy, de a nagy lapátjai miatt kiegyenlítődik ez a rángatózás (mint aztón a lendkerék), A heggggggggesztőben meg kisimogatja az inverter a dolgokat.

Ha biztosra akarsz menni, akor a szinuszost veszed meg, arról minden menni fog és biztos nem teszed tönkre az eszközeidet.

Ha pedig még nincsenek meg azok amiket üzemeltetni szeretnél, akkor érdemes elgondolkodni azon, hogy 12V-os dolgokat vegyél. Így kiküszöbölhető az inverter hatásfooka miatti veszteség.

2022. máj. 18. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"A kérdés, hogy a módosított szinuszhullámos tud-e?"

Tud.

2022. máj. 18. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"Kiderítettem, hogy a négyszögjeles nem tud forgó motoros berendezést üzemeltetni."

Kommutátorosnak mindegy, az meg bármivel, mint pl. kávédaráló.

2022. máj. 18. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

*az meg bármivel

az megy bármivel

2022. máj. 18. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Aszinkron motor csak a valós szinusz hullámot szereti. A másik kettőtől hajlamos melegedni, illetve "rángatja" a forgórészt. A motor élettartama lecsökken.


A kézi szerszámgépek univerzális motorral készülnek. Azok jobban tolerálják a kvázi (módosított) szinusz jelet.


Minden cucc, amiben elektronikus tápegység van, elmegy négyszögjelről.



Terhelés alatt induló induktív fogyasztó (pl. hűtőszekrény) esetén legalább 5x nagyobb inverter kell, mint a gép névleges teljesítménye. Pl. 200W hűtő csak kb 1000W-os inverterrel indul be. A kisebb inverter le fog kapcsolni!

2022. máj. 19. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!