Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hogyan tehető földeltté egy...

Hogyan tehető földeltté egy konnektor aljzat?

Figyelt kérdés
Azon túl persze, hogy olyan dugaljt veszek. Arra gondolok, hogy minden csatlakozó "mögött" ott van a lehetőség, és csak egy megfelelő aljzat kell vagy ha nem, akkor pedig újra kell vezetékezni az egész házat? Elnézést, ha kicsit bután fogalmazok, de sajnos vagyok hülye ehhez a témához.
2010. szept. 17. 23:42
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
48%
Sajnos én sem vagyok okosabb e témában, de azt tudom, hogy attól, hogy védőföldeléses konnektort veszel, attól nem lesz leföldelve. Ha jól tudom, akkor régebben úgy oldották meg a földelést, hogy összekötötték a nullával a védőföldelést (a nulla minden oszlopnál le volt földelve). Ez az eljárás viszont ma szigorúan tilos. Ma használatos módszer, hogy a szokásos fázis és nulla vezeték mellé behúznak egy zöld-sárga szabványszínű földelést is, amit hozzákötnek egy földbe levert fémrúdhoz. De talán olvassa a kérdésedet egy szakértő is és Ő talán válaszol. Ha nem, akkor kérdezz meg egy szakembert, magad ne kísérletezz, mert életveszélyes helyzeteket is teremthetsz.
2010. szept. 17. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Régen nem volt kötelező a földelt dugalj, kivéve fürdőszoba, be sem húzták mindenhová a vezetékét. ilyen helyen nem lehet megúszni sajnos a földszál behúzását a konnektorokig. Persze lehetnek csodák.., de viszonylag ritkák..
2010. szept. 17. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Nem kell újravezetékezni, csak még egy vezetéket be kell húzni. Nálunk legalábbis így csinálták.
2010. szept. 18. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
48%
Csinálni kell a házban egy földelést. Legegyszerűbben úgy hogy le kell verni egy méternél hosszabb rézcsövet a földbe és arról kell miden konnektor földelőérintkezőjéhez rézvezetéket vinni.
2010. szept. 18. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Na jó de ezt szó szerint értsem? Szóval fogok egy ilyen rézrudat, belevágom a fenyő alá a kertben (?), amihez hozzákötöm azt a szabványilag zöldsárga színű vezetéket, amit a konnektoraljzat földelt részéhez csatlakoztatom? Ne nevessetek ki, de én így értelmeztem a fentieket :D Meg igazából falat sem szeretnék bontani, tehát anélkül is megoldható?
2010. szept. 18. 00:59
 6/18 A kérdező kommentje:
...vagy ez a cső-dolgot benn a házban kell megoldani? Vagy mindegy? Érintésvédelmileg ez a cső a későbbiekben mennyire lesz "ütős"?
2010. szept. 18. 01:02
 7/18 anonim ***** válasza:
0%

yep, egy rúd akkortól számít föld(elt)nek, ha legalább 30 centi mélyre van szúrva a földbe. Azért én fenyőfa alá nem pakolnám, érintésvédelem legyen...

Amúgy a legtisztább megoldás tényleg az lenne, ha behúzatnád még a vezetékeket... Nem hiszem, hogy kényelmes lenne minden konvektorból egy-egy vezetéket elvezetni a falakon a fenyőfa alá a földig...

2010. szept. 18. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ezzel ne kísérletezz, bízd szakemberre. Jó tudom, hogy nem mindenkinek futja erre, de kb. csak 10-20 ezer forintot spórolsz vele, viszont ha magad csinálod, akkor lehet, hogy ennél sokkal többe fog kerülni összességében.
2010. szept. 18. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Hello! Nem igaz, hogy tilos, a NEFH-t még mindíg használják, és minden elosztódobozban biztosan össze van kötve a védőföld és a nulla! A kérdés írójához: Mindenképpen fordulj villanyszerelőhöz, ha nem húztak védőföldet a konektorhoz, akkor az sem biztos, védőcsőbe futnak a vezetékek. Ha mégis akkor sem biztos hogy be tudsz húzni egy szálat mellé. Mindenképp fordulj szakemberhez, jobban megéri kifizetni néhány ezrest, mint később valami érintésvédelmi hiányosságból adódóan esetleg egy halálos baleset, vagy maradandó károsodást szenvedj akár te, akár valamelyik rokonod!!! Komolyan kell venni, ez nem játék!
2010. szept. 18. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 nagyontamas ***** válasza:

Villamosmérnök vagyok, és a hajam égnek állt néhány "JÓ-TANÁCS"- tól.

Az első lépés, hogy az áramszolgáltatótól meg kell kérdezni ott ahol laksz milyen érintésvédelmi mód van.

99% ig biztos, hogy azt mondják nullázásos.

A következő lépésként kérdezd meg a regisztrált szerelők névsorát, és azok közül válassz!

A szakszerűtlen szerelés életveszélyes!!!

Agyműtétet csinálnál e házilagosan?

2010. szept. 18. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!